Apandisite Ne İyi Gelir?ne iyi gelir

Apandis, kısaca kör bağırsak iltihabı olarak bilinen bir durumdur. Görevinin tam olarak ne olduğu bilinmeyen apandisit, kalın ve ince bağırsağın birleştiği bölgede yer almaktadır. Aynı zamanda bağırsak kırıntısı şeklinde olan uzantının iltihaplanma göstermesi sonucunda oluşan bakteri enfeksiyonuna apandisit denir.

Apandisite Ne İyi Gelir?

  • Derin bir tencerenin içerisine bir litre su ilavesi yapın ve kaynamaya bırakın. Kaynamış suyun içerisine de 250 gr dut kurusu ile dut yaprağını ekleyip yaklaşık 10 dakika kadar kaynatın. Hazır hale gelmiş olan bu çaydan günde 3 öğün birer su bardağı şeklinde için.
  • Orta büyüklükte bir cezvenin içerisine bir fincan süt ekleyin ve ocağın altını açın. Ardından sütün içerisine 1 çay kaşığı kimyon ilave edip pişmeye bırakın. Süt birkaç taşım kaynadıktan sonra bir bardağın içerisine alın ve soğuduktan sonra için.
  • Hastanın durumunun çok acil olduğu anlarda hastaya sıvı gıdalar ve su içirmeyin. Bu esnada hastanın apandis bölgesine buz kompresi yapın.
  • 2 yemek kaşığı kadar akdiken kabuğunu bir litre suyun içerisine ilave edin ve birkaç taşım kaynatın. Su kaynadıktan sonra elde edilen çayı bir süzgeç ile süzün ve üç öğün olacak şekilde için.
  • Bir litre suyu derin bir pişirme kabına alın ve içerisine iki tutam böğürtlen yaprağı ilave edip kaynamaya bırakın. Su kaynadıktan sonra soğutun ve üç öğün birer su bardağı için.

 

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir