Ayaktaki Nasıra Ne İyi Gelir?ne iyi gelir

Ayaktaki nasır, çoğunlukla ayakkabı sıkması ve ayak ile uyumsuz ayakkabı tercihi sonrasında görülmektedir. Aynı zamanda ayak parmaklarında görülen deformasyon ve ayağın olması gerekenden fazla kemikli olması halinde de nasır sorunu oluşabilir. Ayaktaki nasır terlik veya ayakkabı ile gezinti yaparken acıyabilir. Belli bir süre yürüdükten sonra kişilere inatla acı vermeye devam eder. Sağlık açısından ciddi sorunlara yol açmayan bu durum kişilere dayanılmaz ağrılar verir. Bunun dışında belli bir zararı yoktur. Ancak vermiş olduğu acı hissi kişilerin sosyal faaliyetlerini olumsuz yönde etkilemektedir.

Ayaktaki Nasıra Ne İyi Gelir?

  • 1,5 litre suyu derin bir tencerenin içerisine ilave edin ve üzerine 1 çay kaşığı kadar potasyum klorit ilave edip suyun içerisinde eriyene dek orta ateşte pişirin. Potasyum suyun içerisinde erime işlemini gerçekleştirince tencereyi ocaktan indirin ve üzerine 115 gr kırlangıç otu serpiştirin. Karışımı 2 saat kadar üzeri kapalı kalacak şekilde demleyin ve 2 saatin ardından tencereyi tekrar ocağın üzerine alın ve 20-25 dakika kaynatın. Kaynamakta olan tencerenin içerisinde ki otları bir kevgir ile çıkartın ve kalan suyun içerisine 250 ml griselin ilave edin. Gliserini de ekledikten sonra 3-4 dakika kadar daha pişirin ve elde edilen kürü haftada iki olmak kaydıyla ayaktaki nasırlı bölgeye uygulayın.
  • 1 çay kaşığı limon suyu bir kaseye alınır ve üzerine öğütülmüş meyan kökü ilave edilip parmak uçları ile karıştırılır. Hamur kıvamına gelmiş olan karışım nasırlı alana sürülür ve kese yaparmış gibi nasır biraz sert olacak şekilde ovulur.
  • Papaya meyvesi bir kasenin içerisinde ezilir ve püre kıvamına geldikten sonra her gün günde 3 kere olmak şartıyla ayaktaki nasıra sürülür ve ovulur.
  • Birkaç damla su ile tebeşir tozu karıştırılır ve elde edilen karışım nasırlı yere sürülüp bekletilir.
  • Taze ananası dilimleyin ve ayaktaki nasırlı alana yerleştirip bir bez ile bağlayın. Bu uygulamayı gece yatmadan önce yapın ve sabah kalktığınız da ananası bölgeden alın.
  • 1 tane kuru soğanı ocağın üzerinde közleyin ve yumuşadıktan sonra nasırlı bölgeye sarın. Haftada 3-4 kere bu uygulamayı yapabilirsiniz.
  • Gece yatmadan önce 1 tane limon ortadan ikiye kesin ve iç kısmı nasıra gelecek bölgeye yerleştirip bağlayın.
  • 1 tane domatesi ortadan ikiye kesin ve sulu kısmı nasırın üzerine gelecek şekilde yerleştirin. Domatesin düşme ihtimali olacağı için önlem almak amaçlı bir bez ile sarın ve ayağınıza da sıkı bir çorap giyilip bu şekilde yatın
  • Ayak her gün ılık su ile yıkanır ve ardından ponza taşı ile ovulur. Ovma işlemi bitince bölge kurulanır ve saf hint yağı ile masaj yapılır. Her gün yapılabilir ve etkisini kısa sürede gösterecektir.

Benzer Konu :

Nasıra Ne İyi Gelir?

Ayak Mantarına Ne İyi Gelir?

Ayak İle İlgili Diğer Konular İçin Tıklayınız

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir