Basura Ne İyi Gelir?ne iyi gelir

Basura Ne iyi Gelir, basur hastalığı oldukça sıkıntılı bir hastalık olarak bilinmektedir. Gerek tedavisi gerekse kişilere verdiği rahatsızlık ve acıdan dolayı istenmeyen, korkulan bir hastalık olarak bilinmektedir. Bu hastalıkta bir doktor tedavisi kesinlikle şarttır. Uygulanan tıbbi çözümlerin yanı sıra faydalanacağımız bitkisel ürün tedavileri de kişileri oldukça rahatlatan çözümlerdir. Evde rahatlıkla hazırlanıp uygulanacak olan birçok reçeteler vardır bunların bir kaçına birlikte göz atalım.

Basura İyi Gelen Reçeteler:

Basura İyi Gelen 1. Tarif

  • 1,5 kg süzme bal
  • 100 gr kadar Yahudi baklası
  • 100 gr kadar zulunbe kökü
  • 100 gr kadar karahalile

Hazırlanışı: 1,5 kg süzme bal bir kabın içine alınarak üzerine 100 gr Yahudi baklası, 100 gr zulunbe kökü ve 100 gr karahalile ilave edildikten sonra bir tahta kaşık yardımıyla karıştırılarak iyice harmanlanır. Hazırlanan balı karışım sabah, öğle akşam olmak üzere günde üç sefer aç karnına 1 çorba kaşığı kadar tüketilir.

Basura İyi Gelen 2.Tarif

Karahalile küçük küçük parçalara ayrılarak bir havan yardımıyla dövülerek toz haline getirilir ve aç karnına bir tatlı kaşığı kadar alınarak tüketilir.

Basura İyi Gelen 3. Tarif

  • 1kg süzme bal
  • 100 gr kadar üzerlik tohumu
  • 100 gr kadar pırasa tohumu

Hazırlanışı: 1 kg süzme bal bir kabın içine ilave edildikten sonra üzerine 100 gr kadar pırasa tohumu ve 100 gr kadar üzerlik tohumu ilave edilip bir tahta kaşık yardımıyla karıştırılarak iyice harmanlanır. Aç karnına sabah, öğle ve akşam olmak üzere üç kere 1-2 çorba kaşığı tüketilir.

Basura İyi Gelen 4.Tarif

Kara Merhem: içeriği tamamen bitkisel karışımdan oluşan kara merhem, yenilip içilmeyen olarak yalnızca dışarıdan sürülerek uygulanan bir tedavi şeklidir. Özellikle emziren anneler ve hamile bayanlar için güvenle kullanacakları tek ürün olarak bilinmektedir. Kara merhemin basur memesine sürülmesi ile memeyi küçülterek kurutması ve oluşan ödemde tedavi edici etkisi ile toplardamar yumağını taşıyan bağları kuvvetlendirerek basurun yeniden nüksetmesine mani olduğu kanıtlanmıştır.

Benzer Konular :

Hemoroide Ne İyi Gelir?

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir