Beyin Sisine Karşı Ne İyi Gelir? Doğal Odaklanma Artırıcılar ve Mental Netlik Destekleyicileri

Beyin sisine karşı ne iyi gelir sorusu beyin sisi problemi ile karşı karşıya kalan kişiler tarafından sorulmaktadır. Beyin sisi sorunu ile karşılaşan kişiler net düşünme yeteneklerini kaybederler. Düşünme yeteneklerini kaybedilmesinin ardından kısa sürede hafıza kayıpları veya konsantrasyonun bozulması gibi sorunlarla da karşılaşabilirler. Beyin sisi sorunu ile karşı karşıya kalan kişilerin unutkanlık gibi birçok belirtiye de maruz kaldığı görülmektedir. Beyin sisi stres uyku düzensizlikleri ve sağlık sorunları sonucunda ortaya çıkabilir. Beyin sisinin tedavi edilmesinde bazı Besin kaynakları oldukça önemlidir.

D Vitamini

Beyin sisine karşı ne iyi gelir sorusuna cevap olarak D vitamini verilebilir. Yeterli olarak D vitaminin alınması ile birlikte beyin sağlığının korunduğu ve odaklanma problemlerinin ortadan kalktığı görülmüştür. D vitamini seviyesi düşük olan kişilerin beyin sisi sorunu ile karşı karşıya kalma ihtimalleri artar ve beyin sisinin belirtileri daha şiddetli şekilde görülür. Özellikle stres ve depresyon sonucunda ortaya çıkan beyin sisi problemi ile baş edebilmek için D vitamini alımına dikkat edilmelidir. D vitamini takviyesi sayesinde depresyon ve stres gibi sorunlar ortadan kaldırılacaktır. Depresyon ve stresin ortadan kalkması ile birlikte kişilerin odaklanma ve konsantrasyon sorunlarının ortadan kalktığı görülmüştür. Güneş ışınlarına maruz kalmak ve D vitamini içeren besinleri tüketmek beyin sisinin hafifletilmesini sağlayacaktır.

Omega 3

Beyin sisine karşı ne iyi gelir sorusuna cevap olarak Omega 3 de gösterilebilir. Omega 3 yağ asitleri balıklarda bulunan ve sağlığa faydalı olan yağ türleridir. Yapılan araştırmalar sonucunda Omega 3 asitlerini düzenli olarak alınması durumunda konsantrasyon ve dikkat sorunlarının ortadan kalktığı görülmüştür. Konsantrasyon bozukluğu ve dikkat dağınıklığı ile mücadele eden kişilerin Omega 3 içeren yağlı balıkları tüketmeleri önerilmektedir. Haftada 2 veya 3 defa yağlı balıkların tüketilmesi ile birlikte depresyon riski ortadan kalkarken beyin sisi de hafifleyecektir. Düzenli olarak Omega 3 alımı ile beyin sisinin belirtilerinin ortadan kalkması da sağlanacaktır. Omega 3 alabilmek için başta somon ve ton balığı olmak üzere sardalya uskumru gibi yağlı balıklar tüketilebilir. Yağlı balıkları tüketemeyen kişilerin Omega 3 alabilmek için ceviz ve badem gibi kuruyemişleri tüketmeleri önerilir. Ayrıca Omega 3 alabilmek için yeşil yapraklı sebzeler de tüketilebilir. Yeşil yapraklı sebzeler içerisinde brokoli maydanoz ve ıspanak gösterilebilir. Bu sebzelerin çiğ veya pişirilerek tüketilmesi ile birlikte odaklanma sorunlarının ortadan kalkacağı görülecektir.

Magnezyum

Beyin sisi sorunları ile mücadele eden kişilerin tüketmesi gereken besin maddeleri arasında farklılık içeren besinler de yer alır. Magnezyum beyin sağlığını olumlu etkileyen ve konsantrasyonu arttıran bir mineral türüdür. Düzenli olarak magnezyum içeren besinlerin tüketilmesi ile birlikte konsantrasyon ve dikkat dağınıklığı sorunları ortadan kaldırılacaktır. Ayrıca bu besinlerin tüketilmesi ile birlikte beyin sağlığı da olumlu yönde etkileneceğinden kişiler beyin sisi problemleri ile daha az karşılaşacaklardır. Magnezyum içeren besinler arasında yeşil yapraklı sebzeler ve kuruyemişler gösterilebilir. Yeşil yapraklı sebzeler arasında ıspanak pazı ve brokoli gösterilebilir. Yeşil yapraklı sebzelerin pişirilerek veya çiğ olarak tüketilmesi ile vücudun ihtiyacı olan magnezyumun alınması sağlanabilir. Ayrıca magnezyum alabilmek için günlük olarak kuruyemişlerin tüketilmesi de önemlidir. Ceviz ve badem gibi kuruyemişlerin tüketilmesi ile vücudun ihtiyacı olan magnezyum alınabilecektir. Vücudun ihtiyacı olan magnezyumun alınması ile birlikte beyin sisi belirtileri ortadan kaldırılacaktır.

B Vitaminleri

Beyin sisine karşı ne iyi gelir sorusuna cevap olarak b vitaminleri gösterilebilir. B vitaminlerinin vücutta yeteri miktarda bulunması ile birlikte hafıza sorunları veya konsantrasyon problemleri ortadan kaldırılacaktır. Hafıza sorunları ve konsantrasyon problemlerinin ortadan kalkması ile beyin sisi belirtileri hafifletilecektir. Özellikle B12 ve B6 vitamini alınması ile birlikte hafıza sorunlarının tedavi edildiği ve konsantrasyon güçlünün ortadan kalktığı görülmüştür. B vitamini içeren besinler arasında kırmızı et baklagiller kuru yemişler ve yeşil yapraklı sebzeler gösterilebilir.

C Vitamini

Beyin sisine karşı ne iyi gelir sorusuna cevap olarak c vitamini gösterilebilir. Vücudun ihtiyacı olan c vitamininin alınması ile birlikte beyin sağlığının korunduğu ve beyinin daha efektif olarak çalıştığı görülmüştür. C vitamini özellikle depresyon veya stres sorunları ile karşılaşan kişilerin tüketmesi gereken vitamin türleridir. C vitamininin düzenli olarak alınması ile birlikte depresyon ve stres sorunlarının önüne geçilebilir. Depresyon ve stres sorunlarının ortadan kaldırılması ile birlikte beyin sisi belirtileri daha az görülmeye başlanacaktır. C vitamini bulunan besinler arasında yeşil yapraklı sebzeler kivi çilek ve yeşil biber gösterilebilir. Bu besinlerin düzenli olarak tüketilmesi ile birlikte depresyon problemlerinin ortadan kalkacağı ve beynin daha sağlıklı şekilde çalışacağı söylenmektedir.

 

 

 

İçeriği Oylayın

Yorum yapın