Böbrek Ağrısına Ne İyi Gelir?ne iyi gelir

Böbrek ağrısı, karın arka duvarında bulunan bel kemiğinin iki tarafında yer alan böbreklerin veya tek böbreğin sürekli ya da ara, ara ağrımasıdır. Bazı durumlarda böbrek ağrısı başka ağrılar ile karıştırılabiliyor. Böbrek ağrısı özellikle böbrek taşı ve böbrek rahatsızlığı olan kişilerde daha çok görülmektedir. Nadir durumlarda da olsa üşütme ve darbe sonucunda da böbrek ağrısı görülebilir.

Böbrek Ağrısına Ne İyi Gelir?

  • Bir su bardağı kadar kaynar suyun içerisine yaklaşık bir çay kaşığı ısırgan otu ilave edin ve demlemeye bırakın. Demlenmiş olan çaydan her gün bir bardak olacak şekilde için.
  • 2 çay kaşığı acı perçem otunu bir çay fincanı kaynar suyun içerisine ilave edin ve demlemeye bırakın. Demlenmiş olan çaydan ılık olacak şekilde günde iki kere için.
  • Lahananın yapraklarını gövdesinden ayırın ve sıcak suyun üzerinde buharda olacak şekilde pişirin. Yumuşamış olan lahanayı deriyi yapmayacak sıcaklıkta böbreklere sarın ve soğudukça yenisi ile değiştirin.
  • 1 çay kaşığı kadar koyun otunu bir su bardağı kaynar suyun içerisine alın ve demleyin. Ilık olacak şekilde her gün bir bardak su çaydan için.
  • 3 tane orta boy kuru soğanı bir litre sıcak suyun içerisine alın ve 8 saat kadar bekletin. 8 saatin ardından günde 3 kere bu sudan için.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir