Böbrek İltihabına Karşı Ne İyi Gelir?

Böbrek iltihabına karşı ne iyi gelir sorusuna cevap olarak böbreklerin temizlenmesini sağlayan bitkiler gösterilebilir. Böbreklerde iltihaplanma meydana gelmesi sonucunda kişilerin karınlarında veya sırt bölgelerinde ağrılar meydana gelebilir. Bu ağrıların şiddetinin hafifletilebilmesi ve böbrek iltihaplarının temizlenebilmesi için evde hazırlanacak karışımlar kullanılabilir.

Maydanoz Suyu

Böbrek iltihabına karşı ne iyi gelir sorusuna en doğru cevap bol bol su tüketmektir. Böbreklerinde iltihap meydana gelen kişilerin bol su tüketerek bu iltihabı temizleyebilmesi ve böbrek ağrısından kurtulabilmesi mümkündür. Bol su içmeye ek olarak maydanoz suyunun tüketilmesi de böbreklerin temizlenmesini sağlayacaktır. Birkaç demet maydanoz ve bir miktar su blenderden geçirildikten sonra gün içerisinde tüketilebilir. Maydanozun düzenli olarak kullanılması durumunda böbreklerdeki iltihabın temizlenmesi sağlanacaktır.

Kereviz Suyu

Böbrek iltihabına karşı ne iyi gelir sorusuna cevap olarak kereviz suyu da gösterilebilir. Kereviz suyunun tüketilmesi ile böbrekte meydana gelen iltihabın temizlenmesine ek olarak böbreklerde oluşan taşlar da düşürülebilir. Fesleğen suyunun hazırlanabilmesi için 1 litre kadar sıcak suyun içerisine fesleğen eklenmesi gerekir. Sıcak su içerisinde fesleğenlerin bir süre bekletilmesi ve soğutulması gerekmektedir. Fesleğenler suya renk vermeye başladığında oluşan su süzülerek günde bir bardak tüketilmelidir. Fesleğen suyunun tüketilmesi ile böbreklerde iltihap oluşumunun önüne geçilebilir ve böbreklerde bulunan taşların temizlenmesi sağlanabilir.

Limonlu Su

Böbrek iltihabına karşı ne iyi gelir sorusuna limonlu su tüketimi de gösterilebilir. Ancak limonlu su tüketilmeden önce hastaların tansiyonunun olup olmadığını bakılmalıdır. Tansiyonu olmayan kişiler günde bir bardak limonlu su tüketerek böbreklerin temizlenmesini sağlayabilirler. Tansiyon sorun olmayan kişiler limonlu su karışımını günde 2 defa da tüketebilirler.

Karahindiba Çayı

Böbrek iltihabı sorunları ile mücadele eden ve sık sık böbrek ağrısı hisseden kişilerin tüketmesi gereken çaylar arasında karahindiba çayı ilk sıralarda gösterilir. Karahindiba çayının idrar sökücü özelliği vardır ve böylece böbreklerde oluşabilecek sorunların önüne geçebilir. Günde bir fincan karahindiba çayını tüketilmesi ile birlikte böbreklerde meydana gelen iltihabın temizlenmesi ve safra kesesi rahatsızlıklarının önüne geçilmesi sağlanabilir.

Mısır Püskülü Çayı

Böbreklerde iltihaba ve enfeksiyona bağlı olarak ağrıların oluştuğu durumlar görülebilir. Bu ağrılar zaman zaman şiddetlenebileceği için ağrıların hafifletilmesinde kullanılmak üzere mısır püskülü çayı hazırlanabilir. Mısır püskülü çayının günde bir fincan tüketilmesi ile böbreklerde iltihap kaynaklı ağrıların hafifletilmesi sağlanabilir.

Buğday Çimi Suyu

Böbreklerde meydana gelen iltihaplanma sorununa çözüm arayan kişilerin karşısına buğday çimi suyu da çıkacaktır. Buğday çimi suyunun tüketilmesi ile birlikte böbreklerde meydana gelen enfeksiyonu temizlenmesi ve böbrek ağrısının ortadan kaldırılması sağlanabilir. Ancak buğday çimi suyunun 30 mililitreden fazla tüketilmemesine özen gösterilmelidir.

Karpuz Tohumu Çayı

Böbreklerde meydana gelen enfeksiyonların ve iltihabın temizlenebilmesi için hazırlanabilecek çaylar arasında karpuz tohumu çayı da yer alır. Karpuz tohumu çiçeği ılık su ile demlenmeli ve günde bir fincan tüketilmelidir. Karpuz tohumu çayının günde bir fincan tüketilmesi ile böbreklerin temizlenmesi ve böbreklerde meydana gelen enfeksiyonların vücuttan atılması sağlanabilir.

Nar Suyu

Böbreklerde meydana gelen enfeksiyonu vücuttan atılabilmesi için kullanılabilecek besinler arasında nar suyu da yer alır. Narın bin derde deva olduğu söylenir ve nar suyu tüketilerek böbreklerde meydana gelen ağrıların da hafifletildiği görülmüştür. Nar suyu böbreklerde meydana gelen enfeksiyonları temizleyebildiği gibi böbreklerde oluşan taşların da düşürülmesini sağlar. Nar suyunu düzenli olarak tüketilmesi ile birlikte böbreklerde enfeksiyon ve taş oluşumunun önüne geçilebilir. Nar suyunun günde 3 defa tüketilmesi önerilir. Bu suyun günde 3 defa tüketilmesi ile böbreklerde meydana gelebilecek her türlü sorunun önüne geçilebilir.

Fesleğen Suyu

Böbrek iltihabına karşı ne iyi gelir sorusu böbreklerinde iltihap olduğu için ağrı ve sizi hisseden kişiler tarafından sık sık sorulur. Böbreklerinde iltihaba bağlı ağrı oluşan kişiler bu ağrıları nasıl hafifleteceğine dair araştırmaya koyulurlar. Böbreklerde meydana gelen ağrının hafifletilmesi ve böbreklerdeki iltihabın temizlenebilmesi için kullanılabilecek bitkisel tedavi yöntemleri arasında fesleğen suyu da önemli bir yere sahiptir. Fesleğen suyunun tüketilmesi ile birlikte böbrek ağrıları kısa süre içerisinde tedavi edilecektir. Bu suyun hazırlanabilmesi için yarım demet kadar fesleğen ve 1 litre sıcak suya ihtiyaç duyulmaktadır. Sıcak su kaynama noktasına geldikten sonra içerisine fesleğenler ve yarım limon suyu eklenir. Fesleğen ve limon ile kaynatılan su 10 dakika kadar soğumaya bırakılır. Soğuyan fesleğen suyu ve limon karışımı günde 2 fincan tüketilebilir. Fesleğen suyunun günde 2 fincan tüketilmesi ile böbreklerde meydana gelen ağrıların hafifletilmesinden böbreklerdeki iltihapların temizlenmesine kadar pek çok soruna çözüm bulunabilir.

 

İçeriği Oylayın

Yorum yapın