Bronşite Karşı Ne İyi Gelir?

Bronşite karşı ne iyi gelir sorusuna verilebilecek güzel cevap bitkisel tedavi yöntemlerinin evde uygulanmasıdır. Bronşit sorunu ile mücadele eden kişiler boğazlarında iltihaplanma sorunu ile karşı karşıya kalırlar. Boğazda meydana gelen iltihaplanma kişilerin günlük hayatını olumsuz etkilemekte ve bu sorunun tedavi edilebilmesinde nelerin etkili olduğunu araştırma gereği duyulmaktadır. Bitkisel ürünlerin evde tüketilmesi ile birlikte bronşit sonucu ortaya çıkan semptomların hafifletilmesi sağlanabilir.

Zencefil ve Bal Karışımı

Bronşit bronş tüplerinin iltihaplanması sonucu ortaya çıkan ve balgam problemine neden olan bir hastalıktır. Ayrıca bronşit olan kişilerin kuru öksürük ve nefes alırken zorlanma gibi sorunlarla karşılaştığında görülür. Bronşite karşı ne iyi gelir sorusuna cevap olarak evde hazırlanacak zencefil ve bal karışımı gösterilebilir. Özellikle bronşit sonucu ortaya çıkan kuru öksürüğün tedavi edilebilmesi için zencefil tüketimine ağırlık verilmelidir. Zencefil sahip olduğu besin değerleri ile bağışıklığın güçlendirilmesinde öksürüğün önlenmesinde faydalı olacaktır. Zencefil ve bal karışımının elde edilebilmesi için toz zencefil ve 1 tatlı kaşığı Bala ihtiyaç duyulmaktadır. 1 tatlı kaşığı bal ve zencefil karıştırılarak anında tüketilmelidir. Bu pratik yöntem kısa süre içerisinde bronşit sonucu ortaya çıkan öksürüğün hafifletilmesini sağlayacaktır. Zencefil ve bal karışımının içerisine limon eklenerek de bronşit tedavisinde kullanılabilecek yeni bir karışım elde edilebilir.

Soğan

Bronşite karşı ne iyi gelir sorusuna en iyi cevap soğan kullanımıdır. Özellikle bronşit sonucunda ortaya çıkan balgamın atılabilmesi için soğandan faydalanılabilir. Soğan doğal bir balgam sökücü olarak bilinir ve her gün çeyrek soğanın suyunun kaynatılması ile balgam sorunu ortadan kaldırılabilir. Çeyrek soğanın suyunun kaynatılması ve gün içerisinde tüketilmesi ile bronşit sonucu ortaya çıkan semptomların da hafifletilmesi sağlanabilir.

Hardal Yağı

Bronşite karşı ne iyi gelir sorusu da verilebilecek cevaplar arasında hardal yağı ile göğse masaj yapmak da yer alır. Bir miktar hardal yağının göğse sürülmesi ve ardından masaj yapılması ile akciğerde meydana gelen tıkanıkların hafifletilmesi sağlanacaktır. Tıkanıklıkların hafifletilmesi ile bronşit sonucu ortaya çıkan nefes alamama sorunu hafifletilebilir. Hardal yağı ile masaj yapma işlemi gün içerisinde bir veya iki defa tekrarlanabilir. Bu yöntemle kısa süre içerisinde akciğer tıkanıklığının önüne geçilebilir ve bronşitin semptomları hafifletilebilir.

Lavanta Yağı ve Okaliptüs Yağı

Bronşit sonucu oluşan öksürük ve akciğer tıkanıklığı sorunlarının önüne geçilebilmesi için çeşitli yağlarla masaj yapılması önerilir. Göğse masaj yapılması ile akciğerlerde meydana gelen tıkanıklığın hafifletilmesi sağlanabilir. Göğse masaj yapmak için kullanılabilecek yağlar arasında okaliptüs yağı ve lavantayı ilk sıralarda gösterilir. Bu yağlar tek başına kullanılabileceği gibi karıştırılarak da kullanabilirler. Lavantayı yağı ve okaliptüs yağının karıştırılması ve masaj yaparak göğse yedirilmesi gerekir. Yağların bronşit sonucu ortaya çıkan göğüs tıkanıklığını hafifletebilmesi için bu bölgelere peçete veya havlu sarılması da önerilebilir. Havlu ve peçete sarılması ile bronşit sonucu ortaya çıkan göğüs tıkanıklığı kısa süre içerisinde ortadan kalkacaktır.

Limon ve Soğan Kürü

Bronşit tedavisinde kullanılabilecek kürler arasında limon ve soğandan elde edilen kürde yer alır. Bu kürün elde edilebilmesi için 1 adet soğan ve 1 adet limon yeterli olacaktır. Orta boy bir soğanın dilimlenip 2 su bardağı suda kaynatılması gerekir. Soğan dilimlerinin kaynatılmasının ardından soğumaya bırakılması ve soğuduktan sonra içerisine bal eklenmesi önerilir. Soğan suyu ve bal karışımının içerisine limon suyunun da eklenmesi ile limon ve soğan kürü elde edilir. Elde edilen bu limon ve soğan kürü gün içerisinde 2 bardak tüketilebilir. Bu kürün tüketilmesi ile birlikte bronşit sonucu ortaya çıkan öksürüğün hafifletilmesi sağlanabilir.

Karabiber ve Bal Karışımı

Bronşit sonucu ortaya çıkan boğaz iltihaplarının hafifletilmesinde ve göğsün rahatlatılmasında karabiber kullanılabilir. Karabiber ve bal bire bir oranda karıştırılarak gün içerisinde tüketilebilir. Bu karışımın gün içerisinde tüketilmesi ile birlikte boğazda meydana gelen iltihabın vücuttan atılması sağlanacaktır. Ayrıca bu karışım göğsün rahatlatılmasına faydalı olacaktır ve bronşit sonucu ortaya çıkan nefes darlığının da hafifletilmesi sağlanacaktır.

Sarımsak Tüketimi

Bronşite karşı ne iyi gelir sorusuna cevap olarak sarımsak kürü de gösterilebilir. Sarımsak başlı başına bir antibiyotiktir ve bronşit sonucu ortaya çıkan iltihapların vücuttan atılmasında kullanılabilir. Sarımsak kürünün elde edilebilmesi için 4 adet sarımsağın içerisine bir su bardağı sütünü eklenmesi gerekir. Sarımsakların küçük küçük doğranmasının ardından süte eklenmesi ve bu karışımın kaynatılması gerekmektedir. Kaynatılan bu karışım ilk sıcaklığı geçtikten sonra hemen tüketilmelidir. Bu kürü gece uyumadan önce tüketen kişilerin daha kısa sürede öksürük ve iltihap sorunlarından kurtuldukları görülmüştür.

 

İçeriği Oylayın

Yorum yapın