Bulantı ve Kusmaya Karşı Ne İyi Gelir? Doğal Antiemetikler ve Mide Rahatlatıcılar

Bulantı ve kusmaya karşı ne iyi gelir sorusu sürekli olarak bulantı veya kusma sorunu yaşayan kişilerin araştırmış olduğu bir konudur. Bulantı ve kusma sorunu kişilerin günlük hayatını olumsuz etkilediğinden bu sorunları nasıl çözülebileceği konusunda doğal antiemetikler önerilir. Mide rahatlatıcıların kullanımı ile mide bulantısı ve kusma sorunlarının önüne geçilebilir.

Yoğurt

Bulantı ve kusmaya karşı ne iyi gelir sorusuna cevap olarak yoğurt gösterilebilir. Bulantı ve kusma sorunları ile karşı karşıya kalan kişilerin en pratik şekilde tüketebileceği mide rahatlatıcısı yoğurtlardır. Yoğurt kesimi ile mide bulantısının önüne geçilebilirken kusmanın da engellenmesi sağlanabilir. Yoğurt tüketimi sırasında yoğurdun çok soğuk olmamasına dikkat edilmesi durumunda yoğurdun içinde bulunan mineraller sayesinde midedeki asitlerin dengelenmesi sağlanacaktır. Mide asitlerini dengelenmesi ile hastaların mide bulantısı hissi yaşamaları engellenecektir.

Nane

Bulantı ve kusmaya karşı ne iyi gelir sorusuna verilebilecek mide rahatlatıcılardan birisi de nanedir. Nane kuru nane veya toz nane olarak tüketilen bir üründür. Mide bulantısı oluşan kişilerin Kuru nane yapraklarını çiğnemesi ile bu histen kurtuldukları görülmüştür. Okulun aynı tüketmeyi tercih etmeyen kişiler ise toz naneyi alarak bundan bir çay demleyebilirler. Toz naneden çay demlenmesi ile tüketilen çayın mide bulantısını engellediği görülmüştür. Nane mentollü bir besin olduğundan midenin ferahlatılmasını da sağlayacaktır. Kuru nane veya toz nane bulamayan kişilerin naneli sakız çiğneyerek de mide bulantısı ve kusma sorununun önüne geçtikleri görülmüştür.

Zencefil

Bulantı ve kusmaya karşı ne iyi gelir sorusu ile karşı karşıya kalan kişiler sindirim sistemini düzenlemek için önerilen besinlere yönelirler. Zencefil sindirim sisteminin daha sağlıklı çalışması için etkili olan Besin maddelerinden birisidir. Zencefilin tüketilmesi ile kusma ve mide bulantısı sorunlarının önüne geçilebilir. Özellikle hastaların yemeklerden sonra mide bulantısı hissi ile karşı karşıya kalmaları durumunda zencefil tüketmeleri önerilir. Zencefil tüketilmesi ile birlikte midenin rahatladığı ve bulantı hissinin ortadan kalktığı görülmüştür.

Tarçın

Mide bulantısı veya kusma sorunları ile karşı karşıya kalan kişiler midelerini hafifletmek için bazı besin maddelerine yönelirler. Midenin rahatlatılması ve kusma hissinin ortadan kaldırılması için tüketilebilecek bir diğer besin maddesi ise tarçındır. Tarçın başta mide olmak üzere tüm sindirim sistemi için oldukça faydalı olan bir baharattır. Tarçınlı toz tarçın veya çubuk tarçın şeklinde tüketebilmek mümkündür. Mide bulantısı için toz tarçınlı ılık su içerisine veya yoğurt içerisine ekleyerek tüketebilirsiniz. Ilık su veya yoğurt içerisine eklenerek tüketilen tarçın sayesinde midenin rahatladığı ve mide bulantısı hissinin ortadan kalktığı görülecektir. Toz tarçın tüketmek istemeyen kişiler ve sık sık mide bulantısı sorunu ile karşılaşan kişiler ise çubuk tarçın tüketimine ağırlık vermelidirler. İçme suyu içerisine çubuk tarçının eklenmesi ile mide bulantısı hissinin hafifletilmesi sağlanabilir. Özellikle sık sık mide bulantısı sorunu ile karşı karşıya kalan kişilerin bir sürahi içerisinde çubuk tarçını atarak bekletmesi ve elde edilen suyu mideleri bulandı zamanlarda içmesi önerilir.

Kahve

Kusma hissi ile karşılaşan kişiler Türk kahvesi tüketerek bu histen kurtulabilirler. Mide bulantısı sorunu ile karşı karşıya kalan kişiler bir fincan Türk kahvesi tükettikleri durumda kusma hissinin geçtiğini göreceklerdir. Bir fincan Türk kahvesi mideyi kısa süre içerisinde rahatlatacaktır ve kusma hissinin ortadan kalkmasını sağlayacaktır. Mide bulantısının önüne geçebilmek için Türk kahvesinin şekersiz olarak tüketilmesi önerilir.

Limon

Mide bulantısı ve kusma sorunları ile karşılaşan kişiler doğal mide rahatlatıcılarına yönelirler. Doğal mide rahatlatıcıları içerisinde mide asitlerini düzenleyen ve kusmaya iyi gelen limon da bulunur. Limon c vitamini bakımından oldukça zengin bir besindir ve mide bulantısı hissini kısa süre içerisinde bastırır. Mide bulantısı sorunu ile karşı karşıya kalan kişiler bir bardak suyun içerisine birkaç damla limon sıkabilir veya birkaç dilim limon ekleyebilir. Elde edilen suyun tüketilmesi ile mide bulantısı ve kusma hissi ortadan kaldırılacaktır.

Papatya Çayı

Bulantı ve kusmaya karşı ne iyi gelir sorusuna bitki çayları da cevap olarak gösterilebilir. Bitki çayları içerisinde yer alan papatya çayı başta stres olmak üzere pek çok hastalığı engellemektedir. Düzenli olarak kapat diye çayı tüketilmesi ile sindirim sisteminin daha sağlıklı çalıştığı ve mide asidinin düzenlendiği görülmüştür. Mide bulantısı ve kusma sorunları ile karşı karşıya kalan kişilerin bir fincan papatya çayı tüketmesi önerilir. Papatya çayını tüketilmesi ile midede bulunan uzantı ve kusma sorunları ortadan kaldırılabilir.

 

 

İçeriği Oylayın

“Bulantı ve Kusmaya Karşı Ne İyi Gelir? Doğal Antiemetikler ve Mide Rahatlatıcılar” üzerine 2 yorum

Yorum yapın