Diş Beyazlatmaya Ne İyi Gelir?ne iyi gelir

Diş beyazlatmak için her yöntemi denemenize rağmen dişlerinizi beyazlatamadıysanız yazımızın devamını okuyabilirsiniz. Bu yazımızda sizlere diş beyazlatmaya ne iyi gelir hakkında bilgiler vereceğiz. Evde kendinizin kolaylıkla uygulayabileceği bazı yöntemler ile dişlerinizi beyazlatabilirsiniz.

Dişler Neden Sararır?

Dişler üzerinde oluşan bakteriler nedeni ile zamanla sararır. Bakteriler aşırı çay, kahve, sigara ve asitli içecekler nedeni ile diş yüzeyinde tabakalar oluşturur. Bu tür yiyecek ve içecekler günlük hayatta mümkün olduğunca az tüketilmelidir. Ayrıca dişler düzenli olarak fırçalanmalıdır. Diş ipi de dişlerin uzun süre beyaz kalmasına yardımcı olur.

Evde uygulanabilecek doğal diş beyazlatma reçetelerinin çoğunda karbonat kullanılmaktadır. Karbonat doğal bir diş beyazlatıcı olarak tek başına da kullanılabilir. Karbonat bazı malzemeler ile karıştırılarak kullanıldığında en iyi diş beyazlatıcı ürünlerden bir tanesi olur.

Diş Beyazlatmaya Ne iyi Gelir?

Diş Beyazlatma Reçetesi İçin Gerekli Malzemeler

  • 1 yemek kaşığı karbonat
  • Yarım yemek kaşığı sirke
  • Tuz

Hazırlanışı Ve Uygulanışı: Karbonat, sirke ve tuz ufak bir kasenin içinde homojen bir şekilde karıştırılır. Elde edilen karışıma diş fırçası batırılarak dişler fırçalanır. Arta kalan karışım fırçalama sonrasında dişlere sürülür ve 10 dakika kadar bekletilir. Sonra ağız çalkalanarak yıkanır. Sonuca ulaşana kadar günde bir defa uygulanmalıdır.

Diş Beyazlatma Reçetesi-2

Gerekli Malzemeler

  • 3 damla nane aromalı gargara
  • 1 yemek kaşığı karbonat
  • 3 damla hidrojen peroksit

Hazırlanışı Ve Uygulanışı: Verilen malzemeler homojen bir şekilde karıştırıldıktan sonra dişler karışım ile fırçalanır. Fırçalama işlemi tamamlandıktan sonra ağız bol su ile yıkanır.

Diş Beyazlatma Reçetesi-3

Gerekli Malzemeler

  • 3 yemek kaşığı taze limon suyu
  • 1 yemek kaşığı tuz

Hazırlanışı Ve Uygulanışı: Limon suyu ve tuz ufak bir kabın içinde homojen bir şekilde karıştırılır. Karışım diş macunu gibi kullanılarak dişler düzenli fırçalanır. Her fırçalamadan sonra ağız bol su ile yıkanır.

Bitkisel Diş Beyazlatma Yöntemi

Bazı bitkileri kullanarak da dişleri beyazlatmak mümkündür. 1 yemek kaşığı defneyaprağı toz haline getirilir. Yarım yemek kaşığı kurutulmuş portakala kabuğu ile toz haline getirilmiş defneyaprağı karıştırılır. Dişler normal fırçalandıktan sonra hazırlanan karışım dişlerin üzerine uygulanır. 5-6 dakika bekletildikten sonra bol su ile yıkanır.

Diş Beyazlatıcı Özelliği Olan Meyveler

Bazı meyveler içeriğinde ağartıcı özellik barındırmaktadır. Çilek, elma ve üzüm bu meyvelerden bazılarıdır. Bu meyveler diş beyazlatmaya iyi gelir. Beyazlatıcı özelliği olan meyveler den mümkün olduğunca fazla yiyerek dişleri beyazlatmak mümkündür. Mesela çilek, ezilerek dişlere sürülür ve beş dakika kadar bekletilirse kısa sürede dişlerin beyazladığı fark edilir. Yine diş beyazlatmaya iyi gelen meyvelerden biri de muzdur. Muzun özellikle kabuğu dişlere sürülerek 5 dakika kadar bekletilirse diş beyazlatmak için faydalı olur. Muz kabuğu dişlerde bekletildikten sonra dişler normal şekilde fırçalanmalıdır.

Benzer Konu :

Diş Ağrısına Ne İyi Gelir?

Diş Eti Ağrısına Ne İyi Gelir?

Diş İle İlgili Diğer Konular İçin Tıklayınız

One Comment

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir