Diş Eti Kanamasına Karşı Ne İyi Gelir?

Diş eti kanamasına karşı ne iyi gelir sorusu diş etlerini sürekli olarak kanama meydana gelen kişiler tarafından sorulur. Dişlerde meydana gelen kanamaların birçok nedeni bulunabilir. Bu nedenle sık sık diş etlerinde kanama meydana gelen kişilerin bir uzmana başvurmaları önerilmektedir. Diş etlerinde meydana gelen kanamalar zaman zaman görüldüğü takdirde evde uygulanabilecek tedavi yöntemleri ile bu kanamaların hafifletilmesi sağlanabilir.

Hindistan Cevizi Yağı

Diş eti kanamasına karşı ne iyi gelir sorusuna verilebilecek en güzel cevap Hindistan cevizi yağıdır. Hindistan cevizi yağının kullanılması ile birlikte diş eti kanamasını hafifletilmesi sağlanacaktır. Dönem dönem diş etlerinde kanamalar meydana gelen kişiler Hindistan cevizi yağı ve su karışımı ile gargara yapmalıdır. Hindistan cevizi yağı ve Su ile elde edilen gargara her gece uygulanabilir. Bu yöntemin her gece uygulanması ile birlikte diş etlerindeki sorunları tedavi edildi ve diş eti kanamalarının daha az yaşandığı görülecektir.

Çay Ağacı Yağı

Diş eti kanamasına karşı ne iyi gelir sorusuna cevap olarak çay ağacı yağı kullanımı da gösterilebilir. Çay ağacı hücre yenileyici etkisi sayesinde dişlerde meydana gelen kanamaları kısa süre içerisinde tedavi edecektir. Diş etlerinde kanama meydana gelen kişiler bir iki damla kadar çam ağacı yağı ile diş etlerine masaj yapabilirler. Diş etlerine masaj yapılması ile birlikte dişlerde meydana gelen kanamalar durdurulabilir. Diş etlerine masaj için uygulanan çay ağacı yağı gargara yapılarak da uygulanabilir. Çay ağacı yağının içerisine bir miktar su eklenmesi ile gargara elde edilebilir. Bu gargaranın düzenli olarak kullanılması ile birlikte diş eti kanamaları ortadan kalkacaktır.

Tuzlu Su

Diş eti kanamasına karşı ne iyi gelir sorusuna tuzlu su ile gargara yapmak şeklinde cevap verilebilir. Tuzlu su ile gargara yapmak hem ağzının içindeki bakterilerin temizlenmesini sağlayacak hem de diş etlerinde meydana gelen kanamaların önüne geçecektir. Diş etlerinde meydana gelen kanamaların hafif kesilebilmesi için tuzlu su karışımı ile her gün gargara yapılması gerekir.

Bal

Diş etlerinde kanama meydana gelen kişiler hücre yenileme özelliği olan baldan faydalanabilirler. Bal hücre yenileme etkisi sayesinde diş eti kanamalarının önüne geçecek ve diş etlerinin daha sağlıklı olmasını sağlayacaktır. Diş eti tedavisinde bal kullanılabilmesi için bir tatlı kaşığı kadar balın diş etlerine masaj yapılarak yedirilmesi gerekir. Balın diş etlerinde 5 ile 10 dakika kadar bekletilmesi ve ardından ağzın su ile çalkalanması gerekmektedir. Bu işlemin düzenli olarak tekrarlanması durumunda diş etlerinde meydana gelen kanamaların ortadan kalktığı görülecektir.

Limonlu Su

Diş etlerinde meydana gelen kanamaların önüne geçilebilmesi için limonlu su da kullanılabilir. Limonlu su ile gargara yapılması durumunda ağız içinde bulunan bakterilerin temizlenmesi ve diş etlerinde meydana gelen iltihabın ortadan kaldırılması sağlanacaktır. Limon sahip olduğu c vitamini ile diş etlerinin kanamasını kısa süre içerisinde kesecektir. Limonlu su ile gargara her gün düzenli olarak yapılabilecek bir tedavi yöntemidir.

Zencefil

Diş etlerinde kanama meydana gelen kişiler antibakteriyel özelliği ile dikkat çeken zencefili kullanabilirler. Zencefilin kullanılması ile diş etlerinde meydana gelen kanamaların hafifletilmesi sağlanabilir. Diş kanaması tedavisinde zencefilin kullanılabilmesi için zencefillerin dilimlenerek içme suyu içerisine eklenmesi gerekir. Zencefilli su karışımı ile gün içerisinde 2 defa gargara yapılması gerekir. Düzenli olarak zencefilli su ile gargara yapılması durumunda diş etlerinde meydana gelen kanamaların ortadan kalktığı görülecektir. Zencefilli su ile gargara yapma işlemi oldukça etkili bir yöntemdir ve ilk uygulamalardan itibaren diş etlerindeki kanamaların önlendiği görülecektir.

Soda

Diş eti kanamasına karşı ne iyi gelir sorusuna evde uygulanabilecek gargara yöntemleri gösterilebilir. Dişlerde meydana gelen kanamaların hafifletilebilmesi için limonlu su veya zencefilli su ile gargara yapılabilir. Limonlu su veya zencefilli suyu erişim olmayan kişiler soda ile de gargara yapabilirler. Soda erişimi oldukça kolay olan bir üründür ve diş eti kanamalarını kısa sürede geçirmesi nedeniyle dikkat çekmektedir. Diş eti kanaması tedavisinde sodanın kullanılabilmesi için bir çay bardağı su ile 1 çay bardağı sodanın karıştırılması gerekir. Elde edilen bu karışım ile dişler gargara yapılmalı ve ardından ağız içi durulanmalıdır. Soda ile diş eti kanaması tedavisi 7 gün boyunca uygulanmalıdır. Soda ile gargara yapma işleminin 7 gün uygulanmasının ardından diş etleri kanamalarının önemli derecede azaldığı ve diş etlerinin daha sağlıklı olduğu görülecektir.

 

 

İçeriği Oylayın

“Diş Eti Kanamasına Karşı Ne İyi Gelir?” üzerine bir yorum

Yorum yapın