El Egzamasına Karşın İyi Gelir? Doğal El Yanması Gidericiler

El egzamasına karşı alınacak önlemler ile elde meydana gelen kaşıntı sorununun önüne geçilebilir. Egzama vücudun önemsiz kalması sonucunda ortaya çıkan bir cilt problemidir ve başta eller olmak üzere kollarda ve bacaklarda görülebilir. Egzama tedavisi doktor kontrolünde yapılabileceği gibi evde doğal yöntemler kullanılarak da egzamanın yaratmış olduğu sorunlar hafifletilebilir. Elde meydana gelen egzamalar genelde deterjan ve sabun kullanımı sonucunda ortaya çıkarlar. Deterjan kullanılması ile cildin kuruması ve ciltte kabarcıklar oluşması görülür. Deterjan ve sabun kullanımı sonucunda ortaya çıkan egzamanın hafifletilebilmesi ve ellerde meydana gelen kaşıntının ortadan kaldırılabilmesi için doğal tedavi yöntemlerinde başvurulabilir.

Aloe Vera

El egzamasına karşı bitkisel ürünler kullanılarak el banyoları hazırlanabilir. El banyoları ile ellerde meydana gelen egzamanın hafifletilmesi ve egzama sonucunda ortaya çıkan kaşıntı probleminin ortadan kaldırılması sağlanabilir. Ellerinde egzama bulunan kişiler aloe vera içerisinde yer alan jeli egzamanın bulunduğu bölge masaj yaparak uygulayabilirler. Aloe vera’nın egzama bulunan bölgeye sürülmesi ile birlikte bölgedeki dokular yenilenecektir. Eldeki dokuların yenilenmesi ile birlikte elde bulunan kuruluk problemi de ortadan kalkacaktır. Düzenli olarak aloe vera kullanılması ile birlikte ellerdeki egzama ortadan kaldırılacak ve cilt neme doymuş bir hal alacaktır.

Papatya Suyu

El egzamasına karşı alınabilecek önlemler arasında papatya suyu da gösterilebilir. Papatya suyu ve papatya içeren kremler sayesinde egzama sonucunda ortaya çıkan kaşıntı problemi ortadan kaldırılabilir. Ellerde bulunan egzamanın ortadan kaldırılabilmesi için papatya suyu içerisine ellerin sokularak bir süre bekletilmesi önerilebilir. Papatya suyu içerisinde ellerinde bekletmek istemeyen kişiler papatya çayı demleyin bu çayı soğutarak egzama bulunan bölgeye bir parça pamuk yardımı ile uygulayabilirler. Egzama bulunan bölgeye papatya suyu veya papatya çayının uygulanması ile birlikte egzamanın yaratmış olduğu iltihap sorunu ortadan kaldırılacaktır. Ayrıca papatya suyunun avantajları arasında egzama sonucu ortaya çıkan kaşıntı probleminin ortadan kaldırılması da yer almaktadır.

Lavanta Yağı

Ellerinde egzama oluşmaya başlayan kişiler bu sorunu nasıl tedavi edebilecekleri konusunda derin bir araştırmaya koyulurlar. Lavanta yağının kullanılması ile birlikte saçlarda ve ellerde meydana gelen egzama problemi hafifletilebilir. Egzama problemi hafifletilerek egzama sonucu ortaya çıkan kaşıntı ve kuruluk problemi de ortadan kaldırılabilir. Egzama sonucu ortaya çıkan kaşıntı sorununun ortadan kaldırılabilmesi için lavanta yağının egzama bulunan bölgeye masaj yapılarak sürülmesi önerilir. Lavanta yağı ile yapılan masaj sayesinde ellerde bulunan egzamanın hafifletilmesi sağlanabilir.

Salatalık

Ellerinde egzama veya yanma problemi bulunan kişiler bu sorunların ortadan kaldırılabilmesi için salatalıktan faydalanabilirler. Egzama probleminde salatalık suyu çıkarılarak veya buzdolabında salatalıkların dondurulması şeklinde kullanılabilir. Salatalık suyunun çıkarılmasının ardından bu su direkt olarak el banyosu yapılmasında kullanılabilir. Salatalık suyu ile el banyosunu düzenli olarak yapılması durumunda ellerde meydana gelen egzama problemi ortadan kalkacaktır. Ellerde meydana gelen egzamanın ortadan kaldırılabilmesi için salatanın bir diğer kullanım yolu ise salatalıkların buzdolabında bekletilmesidir. Salatalık dilimlendikten sonra bu dilimlerim buzdolabında 1 saat kadar bekletilmesi önerilir. Dolaptan çıkarılan salatalık dilimlerinin egzama bulunan bölgelere sürülerek 15 ila 20 dakika bekletilmesi önerilir. Egzama bulunan bölgede bekletilen salatalık dilimleri sayesinde elde bulunan egzamaların tedavi edilmesi sağlanabilir.

Meyan Kökü

El egzamasına karşı kullanılabilecek doğal tedavi yöntemleri arasında meyan kökü jeli de bulunur. Meyan kökü bitkisini egzama problemlerine karşı iyi geldi ve kaşıntı sorunlarını hafiflettiği görülmüştür. Ellerinde egzama bulunan kişilerin meyan kökünden elde edilen jel ile egzama bulunan bölgeye masaj yapmaları önerilir. Meyan kökü içeren jeller egzama bulunan yerleri uygulandığında 15 gün içerisinde egzama sorununun ortadan kalktığı görülecektir. Ellerinde egzama bulunan kişiler egzama sorununun tedavi edebilmek için meyan kökü jelini her gün egzama bulunan bölgeye uygulamalıdırlar. Meyan kökü jelinin egzama bulunan bölgelere uygulanması ile egzamanın yaratmış olduğu kaşıntı ve kabarıklık sorunları da tedavi edilecektir. Meyan kök üzerine ek olarak el banyosu yapılabilmesi için meyan kökü suyu da kullanılabilir. Meyan kökü suyu içerisinde ellerin 15 ila 20 dakika bekletilmesi önerilir. Bu yöntemi kullanılması ile birlikte ellerde meydana gelen egzama sorunu kısa süre içerisinde tedavi edilecektir.

Sirke

El egzamasına karşı doğal tedavi yöntemleri sayesinde egzama hafifletilmesi sağlanabilir. Ellerde bulunan egzamanın hafifletebilmesi için sirke ve su karışımı kullanılabilir. Su içerisine bir miktar sirkenin karıştırılması ile elde edilen karışım egzama bulunan bölgeye uygulanmalıdır. Egzama bulunan bölgeyi sirkeli su karışımının uygulanması ile egzamalı bölgenin tedavi edilmesi sağlanabilir. Sirkeli su karışımı ile ellerde meydana gelen egzama problemi kısa süre içerisinde tedavi edilebilir.

 

İçeriği Oylayın

“El Egzamasına Karşın İyi Gelir? Doğal El Yanması Gidericiler” üzerine bir yorum

Yorum yapın