Göbek Fıtığına Ne İyi Gelir?ne iyi gelir

Göbek fıtığı yetişkinlerin ve çocukların ortak sorunu haline gelmiş bir karın basıncıdır. Göbek fıtığının ilk belirtisi dışa vuran ve elle bastırıldığında bariz hissedilen dolgudur. Ancak bu dolgu zamanla büyüyüp alanı daraltabilir. Çocuklarda görülen göbek fıtığı çoğu zaman kendiliğinden kaybolabilir. Ancak yetişkinlerde durum farklı olabilmektedir. Özellikle ilerlemiş göbek fıtığı sıkıntısı zamanla tedavi edilmez ise deride deformasyona ve bağırsak sıkışmasına yol açabilir.

Göbek Fıtığına Ne İyi Gelir?

  • Servi kozalağı her gün taze olarak kaynatılıp günlük bir fincan şeklinde içilmesi önerilir.
  • Bir çay fincanı kadar kaynar suyun içerisine 3 gr. anason eklenir ve 10 dakika kadar demlendirilip içilir. Bu uygulamayı günde 3 kere öğünlerin arkasından içilmesi tavsiye edilir.
  • Acı mısır baklasının yenilmesi önerilir.
  • Bir su bardağı kaynar suyun içerisine bir tutam rezene tohumu ilave edilir ve birkaç dakika demlendirildikten sonra 2-3 bardak içilir. Yalnız bu kürü sabah, öğlen ve akşam olmak üzere üç öğüne paylaştırılarak içilmesi tavsiye edilir.
  • 3 gr anason bir bardak kaynar suyun içerisine alınır ve 10 dakika demlenmeye bırakılır. Verilen sürenin ardından afiyetle içilir.
  • Özellikle bebeklerde çok ıkınma sonrasında görülen fıtık için bölgenin sarılması önerilir. Bunun için temiz bir tülbent alın ve katlayıp fıtığın üzerine çok sıkı olmayacak şekilde sarın.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir