Göz Kanlanmasına Ne İyi Gelir?ne iyi gelir

Göz kanlanması, genel olarak herkes tarafından hayatımızın bir bölümünde yaşadığımız göz kanlanması veya göz kızarıklığı ile karşılaşılmıştır. Bu rahatsızlık gözümüzün bir tekinde veya ikisini de etkileyebilmektedir.  Kişilerde göz kanlanması nedeni göz akındaki damarların açılması ya da şişmesi neticesinde meydana gelmektedir.

Göz Kanlanmasıyla Birlikte Oluşabilecek Belirtiler:

  • Gözlerde şişlik
  • Bulanık veya puslu görme sorunları
  • Gözlerde meydana gelen akıntılar
  • Gözlerde oluşan kaşıntı
  • Göz ağrısı

Bunlar gibi belirtiler yoksa gözlerde meydana gelen kanlanmalar kişilerde hiçbir rahatsızlık meydana getirmez. Ancak göz kanlanması dönemle meydana gelebildiği gibi alerjiler veya göz yaralanmaları sonucunda da birden bire oluşabilir Göz kanlanması rahatsızlığı oldukça ciddiye alınması gereken bir göz sağlığı problemidir ve mutlaka kontrol altına alınması gerekmektedir. Göz kanlanması olan durumlarda doktora başvurulmasının yanı sıra bitkisel ve doğal yöntemlerden de yararlanmak mümkündür. Şimdi bu bitkisel ve doğal yöntemlere şöyle bir göz atalım.

 Göz Kanlanmasına İyi Gelen Doğal Yöntemler:

  • 3 diş sarımsağın kabuklarını soyduktan sonra iyice ezip küçük bir kabın içine alarak üzerine 2 çay kaşığı toz şeker ilave ederek iyice karıştırarak harmanlayalım. Ardından elde edilen karışımı küçük ve temiz bir tülbent parçasının içine alarak göz kapaklarının üzerine koyarak 10 dakika kadar kompres uygulayın.
  • 1 kahve kaşığı üzerlik tohumu ve 2-3 adet ıslatılmış nohut küçük bir kabın içine eklenerek iyice ezilerek toz şekline getirilir ve üzerine yumurta ilave edilerek iyice karıştırılarak karışımın merhem kıvamı alması sağlanır. Ardından elde edilen merhem şeklindeki karışım temiz bir tülbent üzerine alınarak alına yerleştirilir.
  • Diğer bir tarifimiz ise birer tutam mavi kantaron, kırmızı gül yaprakları ve ebegümeci uygun bir kabın içine alınarak tüm malzemenin üzerini hafif aşacak şekilde su ilave ederek ocağa koyalım ve kaynayana kadar harlı ateşte kaynadıktan sonra ise kısık ateşte 10 dakika kadar kaynatarak ocaktan alarak soğumaya bırakalım. Daha sonra soğuyan karışımdan pamuk yardımıyla alarak gözlere hafif hareketlerle sürerek kompres yapalım.

Benzer Konular :

Göz Kaşıntısına Ne İyi Gelir?

Göz Nezlesine Ne İyi Gelir?

Göz Ağrısına Ne İyi Gelir?

Göz Çapaklanmasına Ne İyi Gelir?

Göz Kapağı Ağrısına Ne İyi Gelir?

Göz Mikrobuna Ne İyi Gelir?

Göz Şişmesine Ne İyi Gelir?

Göze Ne İyi Gelir?

Göz Tansiyonuna Ne İyi Gelir?

Mor Göze Ne İyi Gelir?

Göz İle İlgili Diğer Konular İçin Tıklayınız

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir