Göz Kaşıntısına Ne İyi Gelir?ne iyi gelir

Göz kaşıntı, genelde pek çok kişide görülebilen ama çoğu kişi tarafından pek de aldırış edilmeyen bir durumdur. Fakat bu gözlerde ki kaşıntı ileri ki dönemler ciddiye alınmaz ise mikrobik hastalığının başlangıcı olabilir. Göz kapaklarında görülen bu kaşıntı zamanla çekilmez bir hale gelebilir ve sizi çok rahatsız edebilir. Göz kaşıntısının giderilebilmesi için farklı alternatif çözüm yolları vardır.

Göz Kaşıntısına Ne İyi Gelir?

  • Gözler kaşınmanın ardından gözlerde geçici kanlanmalar görülebilir. Bu kanlanmaların ve kaşıntının giderilmesi için gözlere bir iki damla taze limon suyu sıkılabilir.
  • Bir tane yeşil marul yaprağını, bir su bardağı su ile kaynatın ve soğuduktan sonra gözleri bu su ile silinir veya yıkanabilir.
  • 2 şeker kaşığı kadar peygamber çiçeğini, bir su bardağı kaynar olan suyun içerisine alın ve 20 dakika kadar demlenmeye bırakın. Demlenmiş olan bu çay ile gözler sabah akşam silinir veya yıkanabilir.
  • Papatya bitkisi gözler için oldukça faydası olan bitkilerden biridir. Göz kaşıntısının olduğu dönemlerde papatya bitkisini demleyin ve hafif ılıdıktan sonra gözler banyo edilebilir.
  • Yarım çay bardağı gül suyunun içerisine, özerlik otunu bir tavda yakın ve küllerini ilave edin. Daha sonra bu su ile gözler silinebilir veya pamuk ile kompres yapılabilir.
  • Sarısabırı kaynamış olan suyun içerisinde çözdürüldükten sonra çıkan su ile gözler yıkanabilir.

Benzer Konular :

Göz çapaklanması ne iyi gelir?

Göz Nezlesine Ne İyi Gelir?

Göz Ağrısına Ne İyi Gelir?

Göz Kanlanmasına Ne İyi Gelir?

Göz Kapağı Ağrısına Ne İyi Gelir?

Göz Mikrobuna Ne İyi Gelir?

Göz Şişmesine Ne İyi Gelir?

Göze Ne İyi Gelir?

Göz Tansiyonuna Ne İyi Gelir?

Mor Göze Ne İyi Gelir?

Göz İle İlgili Diğer Konular İçin Tıklayınız

4 Comments

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir