Göz Mikrobuna Ne İyi Gelir?ne iyi gelir

Göz mikrobu, mevsim değişikliklerinde havanın değişmesi nedeni ile göz nezlesi ve gözde kaşıntı, kızarıklık meydana gelir. Kaşınan gözleri ellerle kaşırken birinden diğerine yerleşen mikrobu taşıyarak bulaştırılır. Bu durumda fazla geç kalmadan doktora gitmek çok önemlidir. Aslında göze zarar veren mikrop değildir ve bu duruma virüsler neden olmaktadır.

Gözler de yanma hissi ve göze yabancı bir cisim kaçmış gibi batmalar mevcutsa kesinlikle gözünüz mikrop almış demektir. Ardından sabahları uykudan uyandığınızda gözünüzde olabildiğinden çok çapak oluşmuşsa rahatsızlık gelişme aşamasındadır.

Göz Mikrobunda Evde Uygulanacak Doğal Tedavi Şekli:

Zencefil: Gözün mikrop kaparak oluşan enfeksiyon ve alerji sebebiyle şişmişse ve bu durum birkaç gün içinde geçmiyorsa zencefilden faydalanılabilir. Bu bitkinin iltihap kurutucu içeriği ile göz enfeksiyonlarını göz mikrobu tedavisi içinde rahatlıkla kullanabilirsiniz. Zencefil bitkisini ne şekilde ve hangi dozajda kullanabileceğinizi başvurduğunuz aktardan öğrenebilirsiniz.

Zerdeçal: Zerdeçal bitkisi de tıpkı zencefilde olduğu gibi enfeksiyonlara karşı olan özelliği ile tanınır. Göz enfeksiyonları içinde zerdeçal içeren ürünleri kullanabilirsiniz. Bu ürünler sıvı ekstrakt, kök, çay ve kapsül şeklinde kullanılabilir.

Gül Suyu: Gözlerde oluşan mikrop ve enfeksiyondan kaynaklanan kızarıklıklar için önerilen bitkisel ve doğal desteklerden biriside gül suyudur. Gül suyu ile gözlere kompres uygulamak gözlerde oluşan kızarıklığa oldukça iyi gelir ve ayrıca göz, altlarındaki koyu rengi hafifletir. Gül suyu ile gözlere bir pamuk yardımıyla 10-15 dakika kadar kompres yapmak yeterli olacaktır.

Boswellia: Hindistan kökenli olan bu bitkinin reçinesinden sağlanan bitkisel destek için kullanılan ürünler vücutta bulunan iltihabın kurumasına yardımcı olur ve vücutta oluşan şişliklere ve ödemlere oldukça faydalıdır.

Suni Göz Yaşı: Göz mikrobuna karşı her gün düzenli olarak 4 sefer ve her kullanımda iki damla suni gözyaşı damlatılabilir. Kullanılan suni gözyaşı rahatsızlığın tedavisinde uygulanabilir ancak kızarıklık için fayda sağlamaz. Gözlerde oluşan kızarıklığı gidermek için de muadiller ve visine kullanılmasında fayda vardır. Visine göz damlası tedavi de olumlu değildir. Yalnızca gözlerde meydana gelen kızarıklıklarda faydalıdır ve hiçbir yan etkisi de yoktur.

Benzer Konular :

Göz Kaşıntısına Ne İyi Gelir?

Göz Nezlesine Ne İyi Gelir?

Göz Ağrısına Ne İyi Gelir?

Göz Çapaklanmasına Ne İyi Gelir?

Göz Kapağı Ağrısına Ne İyi Gelir?

Göz Kanlanmasına Ne İyi Gelir?

Göz Şişmesine Ne İyi Gelir?

Göze Ne İyi Gelir?

Göz Tansiyonuna Ne İyi Gelir?

Mor Göze Ne İyi Gelir?

Göz İle İlgili Diğer Konular İçin Tıklayınız

One Comment

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir