Göz Tansiyonuna Ne İyi Gelir?ne iyi gelir

Göz tansiyonu, gözün içinde bulunan basıncın çoğalmasından kaynaklanmaktadır. Gözün içinde bulunan 2 adet sıvı vardır. Bu sıvalardan önce gözde var olan sıvı göz içerisinde oluşturulup minik kanalcıklardan dış tarafa doğru boşaltılmaktadır. Bu nedenle boşaltım sistemindeki meydana gelen tıkanıklıklar ve oluşan değişiklikler nedeni ile gözün içinde oluşan basıncın artması sonucuna göz tansiyonu adı verilmektedir.

Göz tansiyonu özellikle ağır ilerleyen sinsi bir rahatsızlıktır. Yıllar geçtikçe görmenin yavaşlamasıyla kendini hissettirmektedir. Bu durumda uzun yıllar boyunca devam ettiği için kişilerin bu rahatsızlığı anlamaları mümkün olmamaktadır.

Göz tansiyonu olan kişilerde görme göz etrafından itibaren yavaş bir şekilde kapanarak yavaşlar. Göz tansiyonu göz rahatsızlığının teşhisi rahatsız olan kişi tarafından ancak hastalığın son döneminde anlaşılması mümkün olmaktadır. Hastalarda birdenbire gerçekleşen açı kapanması durumunda göz sisli ve bulanık görmeye başlar ve genellikle ışıkların etrafında perdelenmeler şeklinde meydana gelir. Böyle durumlarda bir uzman doktora başvurulması mutlaka gereklidir. Ancak göz tansiyonu rahatsızlıklarında evde doğal yöntemlerle hazırlanan besinlerinde yararı olacaktır. Besinlerin ilk başında da domates gelmektedir. Göz tansiyonuna oldukça iyi gelen domatesin kullanım şekline birlikte göz atalım.

Göz Tansiyonuna İyi Gelen Sebze Domates:

Göz tansiyonu rahatsızlığı olan kişilerin 30 gün boyunca düzenli olarak her gün bir su bardağı domates suyu içmeleri sayesinde göz tansiyonu rahatsızlığını kontrol altına almaları mümkündür. Ancak burada dikkat edilmesi gereken husus kullanılacak domatesin hormonsuz ve doğal olmasıdır. En iyi sonucu almak için domates suyunu mümkünse öğle yemeğinden 1-1,5 saat kadar önce için. Bir ay boyunca içeceğiniz taze sıkılmış doğal domates suyu ileri yaşlardaki hastaların görmelerini olumlu yönde etkileyerek fayda sağlayacağı gibi göz tansiyonunun düşmesini de sağlayacaktır.

Benzer Konular :

Göz Kaşıntısına Ne İyi Gelir?

Göz Nezlesine Ne İyi Gelir?

Göz Ağrısına Ne İyi Gelir?

Göz Çapaklanmasına Ne İyi Gelir?

Göz Kapağı Ağrısına Ne İyi Gelir?

Göz Mikrobuna Ne İyi Gelir?

Göz Şişmesine Ne İyi Gelir?

Göze Ne İyi Gelir?

Göz Kanlanmasına Ne İyi Gelir?

Mor Göze Ne İyi Gelir?

Göz İle İlgili Diğer Konular İçin Tıklayınız

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir