Gözaltı Morluğuna Ne İyi Gelir?ne iyi gelir

Gözaltında oluşan morluklar birçok kadının ortak sorunudur. Yetersiz beslenme, güneşe aşırı maruz kalma, genetik faktörler ve alerjik durumlar gözaltı morluklarını tetikleyen faktörlerdir. Gözaltı morlukları bazı bitkisel kürler ile kontrol altına alınabilir.

Ancak gözaltı morluklarını bitkiler ile tedavi etmeye başlamadan önce morlukların neden ortaya çıktığını tespit etmek gerekir. Örneğin gözaltı morluğu alerjiye bağlı gelişmişse her ne kadar doğal yöntemler ile tedavi edilmeye çalışılsa da sonuç alınamaz.

Goz alti morluguna ne iyi gelir

Gözaltı morluğu genetik olarak oluşum gösteriyorsa kontrol altına almak oldukça güçtür. Bu durumda gözaltı kapatıcılarından yardım alınabilir.

Gözaltı Morluklarına Ne İyi Gelir?

Maydanoz: 3 çorba kaşığı maydanoz ve 2 çorba kaşığı yoğurt blenderden geçirilerek püre haline getirilir. Elde edilen karışım gözaltına sürülerek 20 dakika kadar bekletilir. Bekleme süresi tamamlandıktan sonra ılık su ile yıkanır. Haftada bir defa maydanoz kürü uygulanarak gözaltı morlukları kontrol altına alınabilir.

Salatalık Ve Patates: Patates ve salatalık Türk mutfağında sıkça kullanılan sebzeler arasındadır. Bu tarz sebzeler gözaltı morluğu için de gönül rahatlığı ile kullanılabilir. Salatalık kabukları soyulmadan ince dilimlenir. Dilimler gözaltına koyularak bir süre bekletilir. Patates rendeden geçirilir ve yine gözaltına uygulanır. Her iki bitki de gözaltı için faydalıdır. Patates rendelendikten sonra suyu sıkılarak gözaltı morlukları için yine kullanılabilir. Salatalığın su tutumunu engelleyici özelliği de vardır. Patates ise cilt tonunun açılmasını sağlar.

Üzüm Çekirdeği: Üzüm çekirdeği yağı gözaltı morlukları için yaygın bir şekilde kullanılmaktadır. Antioksidan yönünden zengin bir içeriğe sahip olan üzüm çekirdeği yağı gözaltı morlukları için en etkili reçeteler arasındadır. Kozmetik ürünlerin çoğunun içeriğinde üzüm çekirdeği yağı kullanılmaktadır. Üzüm çekirdeği gözaltında bulunan damarların kuvvetlenmesini sağlayarak, gözaltında oluşan şişliği ve morluğu alır.

Üzüm çekirdeği yağı gözaltı morlukları için kullanıldığında inceltilmesine gerek yoktur. Parmak uçlarına birkaç damla damlatılarak gözaltına masaj yapılarak ya da bir parça pamuğa dökülerek uygulanabilir.

Tatlı Badem Yağı: Tatlı badem yağının hem yumuşatıcı hem de nemlendirici özelliği vardır. Saç ve cilt bakımı için kullanılabileceği gibi gözaltı morlukları için de kullanılabilir. Ayrıca tatlı badem yağının her hangi bir yan etki oluşturma ihtimali yoktur. Gözaltında oluşan kuruluk ve iltihap nendi ile ortaya çıkan mor halkalara tatlı badem yağı ile çözüm getirilebilir. Tatlı badem yağı parmak uçlarına ya da bir parça pamuğa damlatılarak gözaltında oluşan morluklara sürülebilir.

Bitkisel Çaylar

Siyah çay, yeşil çay, papatya çayı, kuşburnu, ıhlamur ve lavanta gibi bir çok poşet çay göz ve göz çevresinde oluşan sorunlara karşı iyi gelir. Marketlerden kolaylıkla temin edilebilecek poşet çay sıcak su ile demlendikten sonra biraz ılıtılır. Ilıyan poşet çay göz ve gözaltına kompres şeklinde uygulanır.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir