İdrar Yolu Enfeksiyonuna Ne İyi Gelir? 7 Doğal Destek

İdrar yolu enfeksiyonu vücutta bulunan bakterilerin neden olduğu bir enfeksiyon türüdür. Bu bakteriler idrar yollarına hücum ettikleri takdirde kişilerin mide bulantısı veya idrar yaparken zorlanma gibi sorunlarla karşılaştıkları görülür. İdrar yolu enfeksiyonu belirtileri arasında idrarda görülen kan veya kusma gibi şikayetlerde nadir de olsa görülebilir. Kişilerin günlük hayatını etkileyen bu sorunun ortadan kaldırılabilmesi için doğal ürünler kullanılabilir. 7 doğal ürün ile idrar yolu enfeksiyonu rahatlatılması sağlanabilir.

Karnabahar Kürü

İdrar yolu enfeksiyonuna ne iyi gelir sorusuna verilebilecek cevaplar arasında karnabahar kürü ilk sıralarda gösterilebilir. Karnabahar kürünün hazırlanabilmesi için karnabahar ve sıcak su yeterlidir. Karnabaharların minik minik doğranması ve üzerine su eklenmesi ile kür hazırlanır. Hazırlanan kür süzgeçten geçirilerek kürün suyu tüketilir. Hazırlanan karnabahar kürünün aç karnına tüketilmesi öneridir. Karnabahar kürü 1 hafta uygulandıktan sonra 3 gün ara verilmesi ve tekrar 7 gün uygulanması önerilir. Hazırlanan karnabahar kürü le vücutta bulunan mikropların temizlenmesi ve idrar yolunda meydana gelen enfeksiyonun vücuttan atılmasını sağlanır.

Soğan Kürü

İdrar yolu enfeksiyonu neden olur sorusuna vücutta bulunan bakteriler gösterilebilir. İdrar yoluna işte olmak üzere pek çok olumsuz durum meydana gelebilir. İdrar yolu enfeksiyonu antibiyotik içeren ürünler sayesinde de tedavi edilebilir. Antibiyotik içeren doğal ürünler arasında soğan kürü de gösterilebilir. Soğan doğal bir antibiyotiktir. Bu nedenle soğan kürü hastalıklara karşı koruyucu bir etkiye sahiptir. Şu anda bulunan antibiyotikler sayesinde vücuttaki bakterilerin atılması ve vücuda bakteri alımının engellenmesi sağlanabilir. Soğan kürünün hazırlanması için kuru soğan ve su yeterli olacaktır. Küçük bir soğan 2 bardak su ile kaynatılarak kürü hazırlanmalıdır. Hazırlanan kırık şekilde tüketilmeli ve bu kürü 15 gün boyunca uygulanmalıdır. Soğan kürünün yemeklerden hemen önce tüketilmesi ve o ılık olarak içilmesi oldukça önemlidir. Soğan kürü tüketilerek vücutta bulunan bakterilerin atılması ve idrar yolu enfeksiyonunun önüne geçilmesi sağlanabilir.

Limon

İdrar yolu enfeksiyonu tedavisi için kullanılabilecek besinler arasında limon da yer alır. Limonun sahip olduğu c vitamini sayesinde vücutta bulunan bakterilerin temizlenmesini sağlar. Limonun sıkılması ve gün içinde tüketilmesi ile enfeksiyonlara karşı mücadele edilebilir.

Elma Sirkesi

İdrar yolu enfeksiyonu bitkisel olarak da tedavi edilebilir. Özellikle c vitamini bakımından zengin olan besinlerin tüketilmesi ile vücut bakterilerden temizlenebilir. Elma sirkesi c vitamini yönünden zengin bir üründür ve idrar yolu enfeksiyonunun tedavi edilmesinde önemli bir yere sahiptir. Elma sirkesi bir bardak suyun içine karıştırılarak tüketilmelidir. Elma sirkesinin düzenli olarak tüketilmesi sayesinde vücutta bulunan bakterilerin temizlenmesi sağlanır.

Karbonat

Karbonat idrar yolu enfeksiyonuyla mücadele eden kişilerin yardımına koşan mucizevi bir üründür. Karbonat özellikle idrarda bulunan asit ve bazların dengelenmesini sağlar. Ayrıca karbonat tüketimi ile idrar yolu enfeksiyonunun iyileştirilmesi ve etkilerinin ortadan kaldırılması da sağlanır. Karbonatı tüketebilmek için 1 litrelik bir suya bir çay kaşığı kadar karbonat ilave edilir. Karbonatlı su karışımı güzelce karıştırılarak karbonatın tamamen çözülmesi sağlanır. Karbonat tamamen çözüldükten sonra su yudum yudum içilerek bitirilir. Karbonatlı suyun düzenli olarak tüketilmesi sayesinde vücutta bulunan bakterilerin atılması e idrar yolu enfeksiyonuna ortadan kaldırılması sağlanır.

Çay Ağacı Yağı

Çay ağacı yağı antibiyotik içeren doğal besinler arasında yer alır. Çay ağacı yağının kullanılması ile vücutta bulunan enfeksiyonun temizlenmesi ve bakterilerin vücuttan atılması sağlanır. Çay ağacı yağının idrar yolu enfeksiyonunun tedavisinde kullanılabilmesi için ardıç yağı ile karıştırılması önerilir. Ardıç yağı ile karıştırılan çay ağacı yağı mesane bölgesine uygulanmalıdır. Mesane bölgesine uygulanan bu karışım sayesinde idrar yolundaki bakterilerin temizlenmesi sağlanabilir.

Su Tüketimi

İdrar yolu enfeksiyonu bulaşıcı mı sorusu bu hastalığa çözüm arayan kişiler tarafından sıkça sorulan bir sorudur. İdrar yolu enfeksiyonunun genel olarak bulaşıcı olmadığı ifade edilir. Bu hastalığı birinden kapmanız veya bu hastalığı birine bulaştırmanız pek de mümkün değildir. Hastalığın bulaşıcı olmadığının öğrenilmesinin ardından akıllara idrar yolu enfeksiyonu nasıl bulaşır sorusu gelir. İdrar yolu enfeksiyonunun özellikle havuzlardan bulaştığı görülür. Halka açık havuzlar veya denizlerde bulunan bakteriler idrar yolunda enfeksiyona neden olabilir. Deniz ve havuzdan bulaşan idrar yolu enfeksiyonunun tedavisinde su tüketimi oldukça önemlidir. Özellikle ılık su tüketmek vücutta bulunan bakterilerin temizlenmesinde ve enfeksiyonu idrar yollarından atılmasında faydalı olur. Su vücutta bulunan her türlü bakteri ve enfeksiyonla mücadele ettiği için gün içerisinde düzenli olarak su tüketilmesinde fayda vardır.

 

 

İçeriği Oylayın

“İdrar Yolu Enfeksiyonuna Ne İyi Gelir? 7 Doğal Destek” üzerine bir yorum

Yorum yapın