İnce Bağırsak Sorunlarına Karşına İyi Gelir? Doğal İnce Bağırsak Detoksu

İnce bağırsak sorunları ile karşı karşıya kalan kişiler ince bağırsaklarında meydana gelen sorunlara nasıl çözüm yolu bulabileceklerini araştırırlar. İnce bağırsaklarda meydana gelen sorunların ortadan kaldırılabilmesi için sindirim sistemi sağlığını destekleyen yiyecekler tüketilmelidir.

Karbonhidrat

İnce bağırsak sorunları ile karşı karşıya kalan kişiler bazı besinleri düzenli olarak tüketmeleri durumunda bu sorunları hafifletebilirler. İnce bağırsakların daha sağlıklı olması ve bağırsak hareketlerinin arttırılabilmesi için tüketilmesi gereken besin maddeleri arasında karbonhidratlar bulunur. Karbonhidratların düzenli olarak tüketilmesi ile birlikte ince bağırsakta meydana gelen sorunların tedavi edilmesi sağlanabilir. Tam buğday ekmeği başta olmak üzere nohut kuru fasulye gibi yüksek lif içeriği bulunan besinlerin tüketilmesi ile bağırsak hareketlerinin hızlandırılması sağlanabilir. Bağırsak hareketlerini hızlandırılmasına ek olarak bağırsaklarda meydana gelen zararlı besin maddelerinin de vücuttan atılması karbonhidrat tüketimi ile sağlanabilir. Karbonhidrat tüketimi sırasında dikkat edilmesi gereken nokta ise basit karbonhidratlar yerine kompleks karbonhidratların tüketilmesidir. Kompleks karbonhidratlar olarak ise tam tahıllı besinler gösterilebilir.

Kefir

İnce bağırsak sorunları ile karşılaşan ve sindirim sisteminde sorunlar meydana gelen kişiler kefir tüketimini ağırlık vermelidirler. Kefir tüketimi ile ince bağırsaklarda bulunan yararlı bakterilerin artırılması sağlanabilir ve bağırsak florası dengeye getirilebilir. Düzenli olarak kefir tüketimi sayesinde kefirin içermiş olduğu probiyotikler bağırsak sağlığının korunmasını sağlayacaktır.

Yoğurt

İnce bağırsak florasının düzenlenmesini ve ince bağırsaklarda meydana gelen hastalıkların ortadan kalkmasını isteyen kişiler yoğurt tüketimine ağırlık verebilirler. Yoğurt içerisinde probiyotikler bulunduğundan özellikle sindirim sisteminin düzenlenmesinde ve bağışıklık sisteminin hastalıklara karşı korunmasında yoğurt oldukça etkili olacaktır. Günde 2 kase yoğurt tüketerek ince bağırsakta bulunan yararlı bakterilerin sayısının arttırılması sağlanabilir. İnce bağırsakta bulunan yararlı bitkilerin sayısının artması ile birlikte bağırsaklarda hastalık oluşmasının önüne geçilebilir.

Limonlu Su

İnce bağırsak sorunları ile karşı karşıya kalan kişilerin tüketmesi gereken detoks ürünlerinin başında limonlu su bulunur. Limonlu su tüketimi ile bağırsaklarda meydana gelen enfeksiyonların tedavi edilmesi ve bağırsakta bulunan iltihap probleminin ortadan kaldırılması sağlanabilir. Limonlu su tüketilmesi ile bağırsaklarda meydana gelen enfeksiyon kısa sürede tedavi edilebilir ve bağırsaklar eski sağlığına kavuşabilir. Sıcak su içerisine eklenen birkaç damla limon suyunun gün içerisinde tüketilmesi sayesinde ince bağırsaklarda meydana gelen enfeksiyonların vücuttan atılması sağlanabilir.

Sarımsak

İnce bağırsaklarında enfeksiyon bulunan kişilerin tüketmesi gereken besin maddeleri arasında sarımsak ilk sıralarda gösterilir. Sarımsak antibiyotik içeren bir besindir ve düzenli olarak tüketilmesi ile bağırsaklarda meydana gelen enfeksiyonun önüne geçilebilir. İnce bağırsaklarında enfeksiyon bulunan kişilerin günde 2 adet çiğ sarımsak tüketmesi önerilmektedir. Her gün 2 adet çiğ sarımsağı tüketilmesi ile birlikte bağırsaklarda bulan iltihabın temizlenmesi sağlanabilir. İnce bağırsaklarda bulunan iltihabın temizlenmesi ile birlikte bağırsak florası dengelenecektir ve ince bağırsaklar daha sağlıklı şekilde çalışmaya başlayacaktır.

Zencefil

İnce bağırsaklarında enfeksiyon bulunan kişilerin tüketmesi gereken bir diğer ürün ise zencefildir. Zencefil tüketilmesi ile birlikte sindirim sistemi daha sağlıklı şekilde çalışacaktır. Zencefilin içerisinde antibakteriyel maddeler bulunduğu için bağırsaklarda meydana gelen enfeksiyonun yayılması engellenebilir. Zencefil baharat veya dilimlenerek tüketilebilecek bir besindir. Zencefilin toz olarak tüketilmesi yemek veya salatalara karıştırılması ile elde edilebilir. Zencefili dinleyerek kullanmak isteyen kişiler zencefile doğradıktan sonra bir bardak suyun içerisinde doğramış oldukları zencefilleri atabilirler. Zencefilli suyun gün içerisinde tüketilmesi ile birlikte bağırsakta meydana gelebilecek enfeksiyonların önüne geçilebilir.

Zerdeçal

İnce bağırsaklarında sorun bulunan kişilerin tüketmesi için zerdeçal önerilir. Zerdeçal özellikle ince bağırsaklarında enfeksiyon bulunan kişilere önerilir. Zencefil toz veya dilimlenerek kullanılabilecek bir besin maddesidir. Zencefilin dilimlenerek suya katılması ile elde edilen detoks suyu gün içerisinde tüketilebilir. Zerdeçalın toz hali ise yemeklere veya salataları eklenerek tüketilebilir. Düzenli olarak zerdeçal tüketilmesi ile birlikte ince bağırsaklarda meydana gelen enfeksiyonun temizlenmesi sağlanabilir.

Nane Çayı

İnce bağırsak sorunları ile mücadele eden kişilere detoks çayı olarak nane çayı önerilir. Nane çayının tüketilmesi ile ince bağırsaklarda meydana gelen iltihabın temizlenmesini sağlanabilir. İnce bağırsaklardaki iltihabın temizlenmesi ile bağırsakların daha sağlıklı şekilde çalışması sağlanabilir. Nane çayını hazırlamak için nane yaprakları ve sıcak su yeterli olacaktır. Sıcak su içerisine eklenen nane çayı bir süre demlenmelidir. Demlenen nane çayı gün içerisinde tüketilerek ince bağırsaklardaki enfeksiyonların tedavi edilmesi sağlanabilir. Ayrıca nane içerisinde bulundurdu mentol özelliği sayesinde bağırsaklarında parazit bulunan kişilerin tercih etmesi gereken detoks çayıdır.

 

İçeriği Oylayın

“İnce Bağırsak Sorunlarına Karşına İyi Gelir? Doğal İnce Bağırsak Detoksu” üzerine 2 yorum

Yorum yapın