Kas Ağrılarına Ne İyi Gelir? 8 Rahatlama Yöntemi

Kas ağrıları oldukça yaygın olan bir hastalıktır. Eklemlerde meydana gelen ağrılar kişilerin günlük hayatını olumsuz olarak etkiler. Bu ağrılar neredeyse her gün görülmeye başlar ve geceleri rahat uyuyamamaya kadar gider. Ağrılar spor yaptıktan sonra artar ağır eşya kaldırıldığında artar veya herhangi bir ters harekette şiddetlenebilir. Kas ağrılarına ne iyi gelir sorusuna cevap olarak aşağıda listelenen 8 ürün gösterilebilir.

Kuşburnu

Kas ağrıları neden olur sorusuna cevap olarak yeterli beslenmeme veya aşırı spor yapma gibi durumlar örnek gösterilebilir. Kişiler alması gereken günlük gıdaları almadıklarında veya kaslarını aşırı şekilde zorladıklarında kaslarında ağrılar meydana gelir. Kaslarda gelen ağrılar kişilerin ağrı kesici kullanılmasına neden olur. Ağrı kesici kullanmak istemeyen kişiler ise doğal tedavi yöntemlerine yönelirler. Kas ağrılarına iyi gelen besinler arasında kuşburnu gösterilebilir. Kuşburnu sahip oldu vitamin ve mineraller sayesinde vücutta meydana gelen kas ağrılarına iyi gelir. Düzenli olarak kuşburnu kullanılması ile eklemlerde meydana gelen kireçlenmenin önüne geçilebilir veya mevcut olan kireçlenme azaltılabilir.

Çörek Otu Yağı

Kas ağrıları için magnezyum desteği alınması durumunda ağrıların hafiflediği görülmüştür. Magnezyum bakımından zengin olan çörek otu yağı ağrı olan bölgelere masaj yapılarak yedirilebilir. Çörek otu yağı içinde bulunan potasyum ve kalsiyum ek olarak magnezyum bakımından da oldukça zengin olduğundan Ağrı hissedilen bölgelere iyi gelmektedir. Kaslarda meydana gelen ağrılara çörek otu ile yapılan masaj sayesinde son verilebilir.

Hardal Yağı

Kas ağrıları nasıl geçer sorusuna verilebilecek cevaplar arasında hardal yağı da gösterilebilir. Hardal yağı içerisinde bulunan mineraller ve vitaminler sayesinde vücutta bulunan ağrıların hafifletilmesini sağlar. Hardal yağının ağrı bulunan bölgelere masaj yaparak uygulanılması ile bölgede daha az ağrı ve sızı hissedildiği görülmüştür. Hardal yağının düzenli olarak kullanılması durumunda eklem ağrılarının ortadan kalktığı görülmüştür.

Ihlamur

Kas ağrılarına bitkisel çözüm arayan kişiler ıhlamura yönelebilirler. Ihlamur başlık grip ve soğuk algınlığı olmak üzere birçok hastalığa iyi gelen bir üründür. Ihlamur demlenerek elde edilen ıhlamur çayı özellikle eklemlerde ve kaslarda meydana gelen ağrıların hafifletilmesinde rol oynar. Ihlamurun bir bardak suda demlenmesi ile elde edilen ıhlamur çayı düzenli olarak tüketilmelidir. Düzenli olarak tüketilen ıhlamur çayı sayesinde vücutta meydana gelen kaslardaki ağrılar hafifletilebilir.

Zencefil Çayı

Kas ağrıları için ağrı kesici arayışında olan kişiler zencefil çayını tercih edebilirler. Zencefil özellikle geleneksel tıp için vazgeçilmez bir üründür. Zencefil çayı vücutta meydana gelen kramplara ve kaslarda meydana gelen ağrılara oldukça iyi gelir. Bir bardak suyun içerisine atılan zencefil ile elde edilen zencefil çayı vücutta meydana gelen kramplarda kas ağrılarına kadar her türlü ağrıya şifa olacaktır.

Ballı Su

Kaslarda ve eklemlerde meydana gelen ağrıların hafifletilebilmesi için kullanılabilecek ürünler arasında bal da bulunur. Bal ağrı kesici özelliği ile bilinen bir üründür ve sıcak su ile karıştırılarak tüketilebilir. Bir bardak sıcak suyun içerisine bir kaşık bal konularak dinlendirilir. Elde edilen ballı su çay gibi tüketildiğinde vücutta meydana gelen ağrı ve sızıların hafifletilmesini sağlar. Özellikle spor sonrasında meydana gelen ağrı ve sızıların ortadan kaldırılabilmesi için uyumadan önce bal su tüketilmesi önerilir.

Nane Yağı

Kas ağrılarına iyi gelen yağlar arasında nane yağı da gösterilebilir. Nane yağı sahip olduğu vitamin ve mineraller sayesinde kas ağrılarına oldukça iyi gelecektir. Özellikle bacaklarda meydana gelen kramplarda nane yağının kullanılması ile bölgedeki ağrının hafifletildiği görülmüştür. Kaslarında veya eklemlerinde ağrılar meydana gelen kişiler nane yağı ile vücutlarına masaj yaparak ağrının hafifletilmesini sağlayabilirler.

Brokoli ve Brokoli Çorbası

Brokoli ve brokoli çorbası kaslarda ve eklemlerde meydana gelen ağrıların giderilmesinde kullanılır. Kas ağrıları için vitamin arayışında olan kişiler brokolide bulunan vitaminlerden faydalanabilirler. Brokoli veya brokoli çorbasının düzenli olarak tüketilmesi sayesinde vücut ağrı ve sızılara karşı dirençli hale gelecektir. Brokoli çorbası en lezzetli ve sağlıklı çorbalar arasında gösterilir. Brokolide bulunan vitaminler ve mineraller sayesinde vücutta bulunan ağrıları hafiflettiği görülmüştür. Özellikle eklemlerde kramp veya şiddetli ağrılar ile mücadele eden kişilerin brokoli çorbasını düzenli olarak tüketmesi önerilir. Brokoli ve brokoli çorbasının düzenli olarak tüketilmesinde kaslarda ve eklemlerde meydana gelen iltihapların azaltıldığı görülmüştür. İltihap vücutta ağrılara neden olduğu için iltihabın azaltılması ile birlikte vücutta meydana gelen ağrıların da ortadan kalktığı görülmüştür.

 

 

İçeriği Oylayın

“Kas Ağrılarına Ne İyi Gelir? 8 Rahatlama Yöntemi” üzerine bir yorum

Yorum yapın