Kelliğe Ne İyi Gelir?ne iyi gelir

Kellik genç, yaşlı, kadın, erkek herkesin maruz kalabileceği ciddi bir cilt sorunudur. Yanık, kötü beslenme, stres ve travma gibi pek çok nedenden dolayı oluşum gösterebilir. Saç dökülmesine ve kelliğe neden olan en önemli faktör androjonik adlı hormonal saç dökülmesidir. Hormonal saç dökülmesi kadın ve erkek her iki cinste de görülebilir. Hormonal rahatsızlık nedeniyle ilk olarak saçlarda zayıflama daha sonra incelme ve ardından dökülmeler başlayarak kellik sorunu ortaya çıkabilir.

Kelliğe Ne İyi Gelir?

Isırgan Otu: 5 su bardağı suyun içine 1 tutam ince doğranmış ısırgan otu kökü eklenerek yaklaşık yarım gün bekletilir. Bekleme süresi tamamlanınca 4 ölçü ısırgan otu yaprağı ilave edilir. Karışım ocağa alınarak kısık ocakta bir iki taşım kaynatılır. Ardından ağzı kapalı şekilde 10 dakika kadar demlenir.

kellik2Demlenen karışım süzgeçten geçirilir. Elde edilen su ile kafa derisine ve saçlara 5-10 dakika süre ile masaj yapılır. Uygulama 1 ay boyunca düzenli yapılır. Uygulamaya geçmeden önce ısırgan otu tentürü ve İsveç şurubu ile dönüşümlü olacak şekilde saç derisine friksiyon yapılır.

Isırgan otu mucizesi kullanılmaya başlandığı ilk haftada saçlarda dökülmeler azalacak tedavi sona yaklaştığında ise dökülen saçlar yeniden çıkmaya başlayacaktır. 1 ay düzenli yapıldıktan sonra haftada 1 defa yapılarak tedaviye devam edilebilir. Kür saç dökülmesini engelleyecek, dökülen saçlar yeniden çıkacak ve saçlar eskisinden daha güçlü ve parlak bir görünüm kazanacaktır.

Karanfil: 1 su bardağı kaynar suyun içine 15 tane karanfil ilave edilerek yaklaşık 15 dakika bekletilir. Hazırlanan kür ile kafa derisine masaj yapılır. Karışım sayesinde saçlarda dökülme azalacağı gibi dökülmüş saçlar tekrar çıkacaktır.

Lavanta: 1 tutam lavanta 4 su bardağı kaynar suya ilave edilir. 5 dakika kadar orta hararetli ocakta kaynatılır. Ocaktan alınan karışım ılımaya bırakılır. Süzüldükten sonra lavanta karışımlı su ile saçlar

kellik3yıkanarak 30 dakika bekletilir. Ardından saçlar ılık su ile durulanır. Lavanta saçlarda dökülmeyi engelleyecek, dökülen saçların çıkmasını sağlayacak ve saçlar daha hoş bir görünüm kazanacaktır.

 

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir