KOAH’a Ne İyi Gelir?

KOAH’a ne iyi gelir sorusu ile yola çıkan kişiler KOAH hastalığı ile mücadele etmektedir. KOAH hastalığı ile mücadele eden kişiler bu hastalık sonucunda ortaya çıkan semptomların hafifletilmesi ve hastalığın tedavisinde hangi yöntemlerini kullanabileceğini araştırırlar. KOAH hastalığının tedavisinde evde uygulanabilecek bitkisel tedavi yöntemleri ve sık sık tercih edilir. Evde uygulanacak bitkisel tedavi yöntemleri sayesinde hastalığın iyileştirilmesi ve hastalık sonucunda ortaya çıkan semptomların hafifletilmesi sağlanabilir.

Okaliptüs Yağı

KOAH hastalığı akciğerde meydana gelen bir hastalıktır ve hava keselerinin iltihaplanması sonucunda ortaya çıkar. Bu hastalık şiddetli öksürük ile kendini göstermektedir. Hastalığın nedenleri arasında bronşların iltihaplanması ve çok sık sigara tüketilmesi ilk sıralarda yer almaktadır. KOAH hastalığı sigara içmese de uzun süre sigara tüketilen yerlerde kalan kişilerde de sık sık görülmektedir. Hastalığın tedavisi için bitkisel tedavi yöntemlerine başvurulabilir. KOAH’a ne iyi gelir sorusuna verilebilecek en doğru cevaplardan birisi okaliptüs yağı kullanılmasıdır. Okaliptüs yağının kullanılması ile birlikte KOAH sonucu ortaya çıkan semptomların bastırılması sağlanabilir. Ayrıca bu yağın kullanılması daha rahat nefes alınmasına da yardımcı olacaktır. KOAH hastalığının tedavisinde okaliptüs yağının kullanılabilmesi için yağ ile göğüs bölgesine masaj yapılması önerilir. Okaliptüs yağı ile göğüs bölgesine masaj yapılması durumunda daha rahat nefes alınması ve göğsün rahatlatılması sağlanacaktır.

Ginseng Kullanımı

KOAH’a ne iyi gelir sorusuna cevap olarak ginseng kullanımı da gösterilebilir. Ginseng kullanımı ile KOAH sonucu ortaya çıkan nefes alamama probleminin hafifletilmesi sağlanabilir. KOAH hastalığından mustarip olan kişiler kronik öksürük ile karşılaştıklarından nefes almakta zorlanabilirler. Nefes almada zorlanmanın hafifletilebilmesi için ginseng çayının tüketilmesi gerekmektedir. Ginseng çayının tüketilmesi ile KOAH hastalarının daha rahat nefes alması ve akciğerlerin temizlenmesi sağlanabilir.

Zencefil

KOAH’a ne iyi gelir ve bu hastalığı önlemek için neler kullanabilir sorusuna cevap olarak zencefil gösterilebilir. Zencefil bu hastalığa iyi gelen bitkiler arasında yer alır ve özellikle akciğerdeki iltihabın temizlenmesinde rol oynar. KOAH tedavisinde zencefilin kullanılabilmesi için toz zencefil veya zencefil çayından yararlanılabilir. Toz zencefilin tüketilmesi veya gün içerisinde zencefil çayının içilmesi ile bronşit sonucu ortaya çıkan birçok semptomun hafiflediği görülecektir.

Zerdeçal

KOAH hastalığı ile mücadele eden kişiler kronik öksürük ve nefes alamama sorunları ile sık sık karşılaşırlar. KOAH sonucu ortaya çıkan bu semptomların hafifletilebilmesi için kullanılabilecek doğal tedavi yöntemlerinden birisi de zerdeçal tüketimidir. KOAH hastalığının tedavisinde zerdeçalın tüketilebilmesi için zerdeçalın sıcak su ile karıştırılarak demlenmesi gerekir. Elde edilen zerdeçal çayı gün içerisinde tüketilerek öksürüğün hafifletilmesi ve daha rahat nefes alınması sağlanabilir. Zerdeçal çayını tüketmek istemeyen kişiler ise zerdeçalı yemeklerini veya salatalarını ekleyerek de tüketebilirler.

Keçiboynuzu Pekmezi

KOAH hastalığı nedeniyle solunum almada sıkıntılar yaşanabilir. Hastalığın tedavi edilebilmesi için solunum yollarına temizlenmesi gerekmektedir. Solunum yollarını temizlenebilmesi için önerilen bitkisel tedavi yöntemi ise keçiboynuzu pekmezi tüketilmesidir. Her sabah aç karnına bir kaşık keçiboynuzu pekmezi tüketilmelidir. Her gün keçiboynuzu pekmezinin tüketilmesi ile KOAH sonucunda ortaya çıkan nefes alamama sorununun önüne geçilebilir.

Hatmi Çiçeği

KOAH hastalığını semptomlarının hafifletilebilmesi için akciğerlerin temizlenmesi gerekir. Akciğerlerin temizlenebilmesi ve KOAH hastalığının semptomlarının azaltılabilmesi için hatmi çiçeğinden de faydalanılabilir. Hatmi çiçeği ile elde edilen hatmi çiçeği çayının gün içerisinde bir bardak tüketilmesi gerekmektedir. Her gün hatmi çiçeği çayının içilmesi ile KOAH sonucu ortaya çıkan öksürüğün hafifletilmesi sağlanabilir. Bu çay ayrıca nefes darlığı sorunlarının da giderilmesinde kullanılabilir.

Sarımsak tüketimi

KOAH’a ne iyi gelir sorusuna cevap olarak sarımsak tüketimine ağırlık verilmesi gösterilebilir. Sarımsak iltihapların temizlenmesinde kullanılan bir besin maddesidir. Bu besin maddesinin gün içerisinde tüketilmesi ile birlikte boğazlarda veya akciğerlerde meydana gelen iltihaplanmanın önüne geçilmesi sağlanabilir. KOAH tedavisinde sarımsak kullanılması ile hem KOAH sonucu ortaya çıkan semptomların hafifletilmesi sağlanabilir hem de KOAH olma ihtimalinin önüne geçilebilir. KOAH hastaları veya KOAH olma ihtimali olan kişilerin evlerinde sık sık sarımsak tüketmesi gerekmektedir. Sarımsağın çiğ olarak tüketilmesi ile birlikte KOAH hastalığı sonucunda ortaya çıkan semptomların hafifletilmesi sağlanır. Gün içerisinde 2 diş çiğ sarımsağın tüketilmesi ile birlikte KOAH sonucu olan kuru öksürük hafifletilebilir. Ayrıca sarımsağın nefes darlığına hafiflettiği ve daha rahat nefes alınmasını sağladığı da görülmektedir. Hem KOAH hastaları hem de KOAH olma ihtimali olan kişiler sarımsak tüketerek hastalığa karşı korunmayı sağlayabilirler.

 

İçeriği Oylayın

“KOAH’a Ne İyi Gelir?” üzerine bir yorum

Yorum yapın