Kol Zedelenmesine Ne İyi Gelir?ne iyi gelir

Kol zedelenmesi, kol bölgesi ile alakalı olup incinmeden dolayı öne gelen bir sağlık sorunudur. Kolda bulunan 3 tane sinirden birinin zarar görmesi halinde kol zedelenmesi kendini belli etmektedir. Bu rahatsızlığının ilk belirtisi kol çevresinde ağrı ve kolu hareket ettirmekte güçlük yaşamaktır. Basınç, sinir yaralanması ve travma gibi durumlarda daha sık görülen kol zedelenmesin de kemik hasarı görülmeden uzman bir kişiden yardım istenmelidir.

Kol Zedelenmesine Ne İyi Gelir?

  • Kol zedelenmesi için 2 tane yumurta sarısını bir kabın içerisine alın ve üzerine bir tatlı kaşığı tuz serpiştirip çırpın. Ardından çırptığınız bu karışımı bir bezin üzerine dökün ve kolun üzerine sarıp bekletin.
  • 2 tane yumurta akını bir kabın içerisine alın ve üzerine hiç kullanılmamış bir sabunu rendeleyip krem kıvamına getirin. Ardından bu karışımı bir bezin üzerine sürüp zedelenmiş kola yerleştirin ve bir saat kadar bekletip ardından bölgeyi temizleyin.
  • 1 tane kuru soğanı bire havanın içerisine alın ve üzerine zeytinyağı ilavesi yapıp iyice ezin. Biraz sıvı kıvama gelen karışımı incinmiş kolun üzerine sürün ve ardından bölgeye bir bez bağlayıp bekletin.
  • Çekirdeksiz kuru üzüm (siyah) havanda iyice ezilir ve krem kıvamına getirilip bir tülbentin üzerine sürülür. Sonrasında tülbent zedelenmiş kola sarılır ve 2 gün boyunca bez hiç açılmadan bu şekilde bekletilir.

Benzer Konu :

Kol Şişmesine Ne İyi Gelir?

Kol Kireçlenmesine Ne İyi Gelir?

Kol Zedelenmesine Ne İyi Gelir?

Kol İle İlgili Diğer Konular İçin Tıklayınız

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir