Kramp Girmesine Ne İyi Gelir?ne iyi gelir

Kramp girmesi, vücutta bulunan kasların sancılı ve nöbetler şeklinde irade dışı meydana gelen geçici ve ağrılı kasılmalardır.

Kramplar Nasıl Oluşur?

Oluşan kramplar gerçekte bir doku spazmıdır. Bu spazmlar sonucunda doku aniden kasılarak şiddetli ve dayanılmaz ağrılara neden olur. Genellikle sık rastlanan bir kramp türü bacak kaslarında oluşur. Nedeni ise aşırı yorgunluk, incinme, zorlama ve aynı pozisyonda uzun zaman kalmak kramplara neden olabilir.

Aniden giren kramplara krampın meydana geldiği kası germeye çalışın ve hafif bir hareketle düzeltin. Nedeni ise kasılan bölgeyi germek özellikle çabucak bir rahatlanma sağlayacaktır. Ardından etkilenen kasa masaj ve kompres uygulayın ve alınacak sıcak bir duş ve sıcak kompres uygulamakta rahatlatıcı olacaktır. Kasılan adaleler için soğuk uygulanacak kompres de kasılan adaleyi rahatlatacaktır.

Kramp Girmesi Neden Olur:

Atar damar hastalıkları sonucunda kaslara gerektiği kadar kan gitmemesidir. Aşırı derecede terlemek veya bir rahatsızlık sebebi ile vücudun tuz yitirmesi gibi durumların oluşması ciddiye alınarak bir sağlık kuruluşuna başvurulmalıdır.

Kramp Giresi İçin Uygulanacak Bitkisel Tedavi Kürleri:

  • Kramp girmelerine karşı bire bir miktarlarda sirke, süzme bal ve su karıştırılarak bir gün ara verilerek içilir.
  • Kramp giren kısma susam yağı yardımıyla masaj yapılır.
  • Bacaklara ve ayak kaslarına devamlı olarak giren kramplarda ise limon suyu ile ayak tabanları yukarı aşağı olmak üzere iyice masaj yapılır.

Benzer Konu:

Krampa Ne İyi Gelir?

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir