Kulunç Ağrılarına Ne İyi Gelir? Ayak Sağlığını Destekleyen Tedaviler

Kulunç ağrılarına karşı alınacak önlemler sayesinde bu ağrılardan kurtulabilmek mümkündür. Kulunç ağrıları hareketsiz bir yaşama sahip olan ve sürekli masa başında çalışan kişilerin karşılaşmış olduğu ağrı türleridir. Kulunç ağrısı bir tür kas ağrısıdır ve evde uygulanabilecek bazı doğal tedavi yöntemleri ile bu ağrıdan kurtulabilmek mümkündür. Kulunçlar kasların içerisinde bulunurlar ve kasılma sonucunda ortaya çıkarlar.. genellikle omuz ve sırt bölgesinde kulunçlar görülür. Kulunçlar zamanla ağrıya neden olduğundan kişiler kulunçlardan nasıl kurtulabileceğini merak ederler. Evde uygulanabilecek bazı doğal tedavi yöntemleri ile kulunçlardan kurtulabilmek mümkündür.

Okaliptüs Yağı Kullanımı

Kulunç ağrılarına karşı evde uygulanabilecek doğal tedavi yöntemleri arasında ilk sırada okaliptüs yağı bulunur. Okaliptüs yağı kulunç ağrılarının giderilmesinde kullanılır ve ağrı kesici özelliği ile dikkat çeker. Kulunç ağrılarının tedavi edilebilmesi için okaliptüs yağını avuç içerisinde alarak kulunç bulunan bölgelere masaj yapılması önerilir. Okaliptüs yağı ile kulunç bulunan bölgelere 5 dakika kadar masaj yaptığınız takdirde kulunçlarınızın hafiflediğini ve ağrınızın azaldığını görürsünüz. Kulunçlar ulaşamadığınız bir noktada bulunuyor ise ailenizden okaliptüs siyahını kullanarak kulunçlarınıza masaj yapmasını isteyebilirsiniz.

Nane Yağı Kullanımı

Kulunç ağrılarına karşı evde uygulanabilecek bir diğer doğal tedavi yöntemi ise nane yağı kullanımıdır. Nane yağı kulunç bulunan bölge 1-2 Damla kadar damlatılarak bölgeye masaj yapılması önerilir. Masaj yapılarak nane yağı kulunç bulunan bölgeye güzelce yedirilir mi bu işlem kulunç ağrıları geçene kadar her gün tekrarlanabilir.. naneyi kasların gevşemesine neden olacağından kasların kasılması sonucunda ortaya çıkan kulunçları kısa süre içerisinde ortadan kaldıracaktır. Kulunçlar nane yağı ile yumuşatıldığı için kulunç ağrısı da ortadan kaldırılır.

Kekik Yağı Kullanımı

Kulunç ağrılarına karşı evde uygulanabilecek doğal tedavi yöntemler arasında kekik yağı ile masaj yapma yöntemi de bulunur. Kekik yağı ağrı kesici etkiye sahip olan bir yağ türüdür ve kulun çağrısının meydana getirdiği ağrıların hafifletilmesinde kullanılabilir. Kulunç kaslarının kasılması sonucunda ortaya çıkan ağrılı bir durum olduğunda ağrı kesici özelliğe sahip olan kekik yağının kullanılması kasların yumuşatılmasını sağlayacaktır. Kulunçların tedavisinde kekik yağını kullanılabilmesi için bir iki damla kekik yağının kulunç bulunan bölgeye damlatılması ve masaj yapılması önerilir. Kekik yağı ile masaj kulunç bulunan bölgelere günde 2 defa uygulandığı takdirde kasların gevşemesini sağlayacaktır. Kaslar gevşediği için kulunç probleminde kulunç problemini yaratmış olduğu Ağrı da ortadan kalkar.

Lavanta Yağı Kullanımı

Kulunç problemi ile mücadele eden kişilerin evde uygulayabilecekleri doğal tedavi yöntemleri arasında lavanta yağı ile masaj yapma yöntemi de bulunur. Lavantayı kasların gevşemesinde kullanılan bir bitkisel yağdır ve bu yağ sayesinde kasların rahatlatılması sağlanır. Kulunç probleminin ortadan kaldırılabilmesi için lavanta yağının kulunç bulunan bölgeye damlatılarak masajla bölgede yedirilmesi gerekir. Lavantayı ile masaj yapılan bölgede kan dolaşımı hızlanacağında buradaki kaslar kısa süre içerisinde gevşeyecektir. Kasların gevşemesi ise kulunç probleminin ve bu problemin ortaya çıkardığı ağrıların ortadan kalkmasına yardımcı olacaktır.

Karanfil Yağı Kullanımı

Kulunç problemi ve kulunç ağrısı bulunan kişilerin karanfil yağını kullanmaları önerilir. Karanfil yağı uygulandığı bölgedeki ağrıyı hafifletmesi ile bilinen bir yağ türüdür. Ayrıca karanfil yağının uygulandığı bölgedeki kasların kısa süre içerisinde gevşediği ve kulunç probleminin hafiflediği de görülecektir. Kulunç problemlerinin tedavisinde karanfil yağının kullanılabilmesi için karanfil yağının avuç içerisinde alınarak kulunç bulunan bölgeye uygulanması gerekir. Karanfil yağı ile kulunç bulunan bölgeye masaj yapılması durumunda kasların sıkışması sonucunda ortaya çıkan kulunçların gevşetilmesi sağlanabilir. Masaja ek olarak kulunç bulunan bölge el ile minik minik baskı yapmak da ağrının hafifletilmesini ve kulunçların gevşetilmesini sağlayacaktır. Karanfil yağını her gün kullanan kişiler kulunç problemlerinden ve kulunç probleminin ortaya çıkardığı ağrılardan kısa süre içerisinde kurtulacaktır.

Hindistan Cevizi Yağı Kullanımı

Kulunç ağrılarına karşı evde kullanılabilecek bir diğer yağ ise Hindistan cevizi yağıdır. Hindistan cevizi yağı kolun çağrılarını giderilmesinde en çok kullanılan bitkisel yağlardan birisidir. Hindistan cevizi ile kulunç bulunan bölgeye masaj yapıldığı takdirde bu bölgede rahatlama hissi kısa süre içerisinde hissedilecektir. Hindistan cevizi ile kulunç olan bölgeye güzelce masaj yapılması ve Hindistan cevizi yağının bir süre bu bölgede bekletilmesi önerilir. Hem masaj hem de Hindistan cevizinin bölgede bekletilmesi sayesinde kulunç problemi kısa süre içerisinde ortadan kalkacak ve kulunç ağrılar hafifleyecektir.

İçeriği Oylayın

Yorum yapın