Mide Fıtığına Ne İyi Gelir?ne iyi gelir

Mide fıtığı, çoğunlukla 50 yaş üzeri kişilerde görülen ve ilerlemesi halinde reflüye kapı aralayan ciddi sağlık sorunlarından biridir. Her ne kadar hayati risk taşıyan bir hastalık olmasa bile kendi için de önemli sağlık sorunlarına yol açabilmektedir. Mide fıtığının genel anlam da ilk belirtisi mideden yukarı doğru çıkan ekşime ve yanma hissidir. Çoğu zaman reflü sorunu ile karıştırılabilmektedir. Aynı zamanda mide fıtığının teşhisi için Endoskopi tercih edilmekte ve etkin sonuçlara ulaştırmaktadır.

Mide Fıtığına Ne İyi Gelir?

  • Her gün taze sıkılmış havuç suyu mide fıtığına oldukça iyi gelmektedir. Hatta taze sıktığınız havuç suyunun içerisine bir tatlı kaşığı süzme bal veya çörek otu karıştırıp içebilirsiniz.
  • Sabahları kahvaltıdan sonra bir fiske çörek otunu bir tatlı kaşığı bal ile karıştırın ve ağınıza alıp yutun. Bu kür mide fıtığı olan kişilerin sürekli ağızlarına gelen acı suyunu dindirmektedir.
  • Haşlanmış lahanan suyunu bir fincana alın ve ılık olacak şekilde bir şeker kaşığı bal ile karıştırıp bir kere de için. Lahana suyu mideye çok iyi geldiği için taze meyve sularının içerisine de karıştırıp içebilirsiniz.
  • Arı sütü ve polenin her derde deva olduğunu herkes bilir. Mide içinde çok yararlı olan bu ikili midenin fazla asidini almaktadır. Eğer polene karşı alerjiniz yoksa günlük bir yemek kaşığı karıştırılmış şekilde tüketebilirsiniz.
  • Eğer mide fıtığından kaynaklanan bir ağrınız oluyor ise güzelavrat otunu az miktar suyun içerisinde kaynatıp için.
  • Bir şeker kaşığı haşhaş ile güzel avrat otu karıştırıp yutulursa mide fıtığına olumlu etkileri olur.
  • Limon, portakal, domates ve greyfurt gibi besinlerden olabildiğince uzak durmak gerekir. Bu besinlerin içerisinde bulunan asit oranı biraz fazla olduğu mide fıtığını tetikleyebilmektedir.
  • Her gün sabah kalkıldığında aç karnına bir tatlı kaşığı kuşburnu marmeladı yenilirse mide fıtığı minimuma indirilebilir.
  • Sarı patates suyu çiğ olarak sıkılır ve her gün bir bardak şeklinde içilir.
  • Beyaz yapraklı lahananın suyu çiğ olarak sıkılır ve akşamları bir bardak şeklinde içilir.

Benzer Konular :

Mide Şişkinliğine Ne İyi Gelir?

Mide Bulantısına Ne İyi Gelir?

Hamilelikte Mide Ağrısına Ne İyi Gelir?

Gebelikte Mide Gazına Ne İyi Gelir?

Mide Ağrısına Ne İyi Gelir?

Mide Yanmasına Ne İyi Gelir?

Karın Ağrısına Ne İyi Gelir?

Mide İle İlgili Diğer Konular İçin Tıklayınız

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir