Nane Neye İyi Gelir?ne iyi gelir

Nefes Darlığı

Nefes darlığı bir solunum yolu problemidir.  Nefes darlığına bir çok rahatsızlık sebep olabilmektedir; bronşit, astım, kansızlık, akciğer kanseri, şişmanlık, kalp yetmezliği ve zehirlenme

Nane İle Evde Hazırlayabileceğiniz Bir Tarif:

2 su bardağı kaynar su (çeşme suyu olmamasına özen gösterin)

3 çay kaşığı kurutulmuş nane

Nasıl Uygulanır?

Kaynamış suya 3 çay kaşığı kurutulmuş nane ilave edildikten sonra 10 dakika kadar demlenmesi için bekliyoruz. Demlendikten sonra çay fazla kaynar olmayacak şekilde tüketilmeli ve bu uygulama her gün bir bardak olacak şekilde içilmelidir. Nane çayı nefes darlığına iyi geldiği gibi mide ve bağırsak sorunlarına da iyi geldiği bilinmektedir. Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

Burun Tıkanıklığı

Çoğunlukla gribal enfeksiyonlar nedeniyle oluşan burun tıkanıklığını açmak için nane tavsiye edilir. Kaynatılmış mısır kökü süzüldükten sonra elde edilen su zeytinyağı ve nane suyu ile iyice karıştırılarak harmanlanır. Elde edilen karışımdan hastalık boyunca tıkalı burna çekilir. Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

Sinir Sistemi

Yıpranmış sinir sistemini harekete geçirmek ve sinirsel nedenlerle ortaya çıkan baş ağrılarınız için nane yağı ile alnınıza ve şakaklarınızı ovarak masaj yapabilirsiniz. Ayrıca nane çayı olarak tüketerek bu bitkinin sinirleri yatıştıran etkisinden yararlanabilirsiniz.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir