Nasıra Ne İyi Gelir?ne iyi gelir

Nasır, genelde sürtünme ve basınç olan yerlerde daha çok görülmektedir. Zamanla kalınlaşan nasır kişiye ağrı hissi verebilir. Keratin tabakasından meydana gelen ve hücrelerin birikme sonucunda oluşan nasır, çoğu zaman kendiliğinden iyileşme gösterebilir. Ancak ilerlemiş safhalarda mutlaka bir uzaman görüşü gerekebilir.

Nasıra Ne İyi Gelir?

  • Her gün akşam yatmadan evvel bir tane orta boy inciri ikiye kesin ve iç kısmı nasıra temas edecek şekilde yerleştirin. Sabah yerinizden kalkar kalkmaz inciri bölgeden alın ve sorunlu olan bölgesi sıcak suyun altına tutun. Sıcak su ile buluşmuş olan nasır yumuşama gösterecektir. Yumuşadıktan sonra bölgeyi törpüleyin. Nasırın ne kadar kolay çıktığına şahit olacaksınız.
  • 5-6 tane aspirini eşit miktarda su ve limon suyu ile açın. Nasır sorunu olan bölgeye bu karışımdan sürün ve üzerine de bir bez örtüp sıcak su torbası yerleştirin. Yarım saat kadar bu şekilde beklettikten sonra bölgeyi sıcak su ile yıkayın ve ardından nasır ile ovun. Birkaç uygulama sonrasında nasırınız tamamen kaybolacaktır.
  • Papaya meyvesini nasırlı olan bölgeye sarın biraz beklettin sonra yıkayın.

Bir tane olgun limonu uzunlamasına olacak şekilde kesin ve nasırlı bölgeye sarın. Eğer nasırınız küçük ise limonu küçük parçalar ayırıp da sarabilirsiniz. Özellikle gece yatmadan önce sarmanız ve bölgeyi bağlamanız gerecektir. Bir gece limon nasırın üzerinde beklettikten sonra bölgeyi yıkayın ve kurulayın. Bu işlemi haftada iki kere uygulayabilirsiniz.

Benzer Konu :

Ayaktaki Nasıra Ne İyi Gelir?

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir