Ödeme Karşı Ne İyi Gelir?

Ödeme karşı ne iyi gelir sorusu ile yola çıkan kişiler ödem sonucunda ortaya çıkan şişliklerden kurtulmak isterler. Vücudunda ödem bulunan kişiler şişliklerle karşılaşabilir veya şişlikler oluşmadan önlem almak isteyebilir. Vücutta bulunan ödemin atılması veya vücutta ödem oluşumunun engellenebilmesi için çeşitli yöntemler uygulanabilir.

Ananas Kullanımı

Ödeme karşı ne iyi gelir sorusu ile yola çıkan kişiler ayaklarında ve vücudunun çeşitli bölgelerinde şişkinlik meydana gelmesinden şikayetçidir. Vücutta ödem birikmesi sonucunda herhangi bir ağrı veya sızı durumu duyulmasa da vücut ağırlığının artması gibi sorunlarla karşılaşılabilir. Vücutta biriken ödemlerin atılabilmesi için uygulanabilecek ilk yöntem ananas tüketimidir. Ananas sodyum ve potasyum dengesinin sağlanmasında kullanılan bir üründür. Vücuttaki sodyum dengesinin olması durumunda ödem oluşmasının önüne geçilebilir. Ananas tüketimi ile vücutta ödem oluşması engellenirken vücuttaki ödemin atılması da sağlanır. Ananasın ödem tedavisinde kullanılabilmesi için vücutta su birikmeye başlaması durumunda ananas yenilmesi önerilir. Vücudunda su biriktiğini hisseden ve dolayısıyla ödeme olduğunu fark eden kişiler gün içerisinde bir dilim ananas tüketerek bu sorundan kurtulabilirler.

Maydanoz Kullanımı

Ödeme karşı ne iyi gelir sorusu ile yola çıkan kişilerin uygulayabileceği bir diğer tedavi yöntemi ise maydanozdur. Maydanoz başlı c vitamini olmak üzere a vitamini bakımından da oldukça zengin bir üründür. Vücuttaki ödemin atılabilmesi için maydanoz 2 şekilde kullanılabilir. Maydanozun ödem tedavisinde kullanılabilmesini sağlayan ilk yöntem maydanozun çiğ olarak tüketilmesidir. Yemeklerde veya salatalarda 10-15 adet maydanoz çiğ olarak tüketilebilir. Maydanozun çiğ olarak tüketilmesi ile vücuttan ödem atılması sağlanabilir. Vücuttan ödem atabilmek için ayrıca bir demet maydanozun haşlanarak suyunun içilmesi de önerilir. Maydanoz suyu bir bardak su kesilerek vücutta biriken suyun atılmasını sağlarken ödem sonucunda oluşan şişliklerin de ortadan kaldırılmasını sağlar.

Turuncu Meyveler

Ödeme karşı ne iyi gelir sorusu ile yola çıkan kişilerin kullanabilecekleri doğal tedavi yöntemleri arasında turuncu sebzeler de bulunur. Turuncu sebzeler arasında gösterilen kayısı ve kavunun tüketilmesi ile vücuttaki sodyum potasyum dengesi sağlanabilir. Vücuttaki sodyum potasyum dengesinin sağlanması ile vücutta ödem birikmesinin önüne geçilirken var olan ödemlerin de vücuttan atılması sağlanır. Ödem tedavisinde turuncu renkli meyvelerin gün içerisinde 2 adet tüketilmesi ile ödem atılabilir. Gün içerisinde 2 adet kayısı veya 2 dilim kavun tüketilmesi ile vücuttaki suyun atılması sağlanır.

Yulaf Tüketimi

Vücutta su birikmesi sonucunda ödem oluşabilir. Oluşan ödemin vücuttan atılabilmesi ve vücudun su biriktirmemesi için yulaf tüketilebilir. Yulaf lif bakımından zengin olan bir besinin olması nedeniyle bağırsakların daha hızlı hareket etmesini sağlar. Bağırsakların daha hızlı hareket etmesi sonucunda vücutta ödem oluşması engellenirken var olan ödemlerin de vücuttan atılması sağlanır. Yulafın ödem tedavisinde kullanılabilmesi için farklı yöntemler bulunur. Yulaf kullanarak ödem atılabilmesi için bir kase yoğurdun içerisine yulaf eklenmesi ve bu karışımın haftada 4 gün tüketilmesi önerilir. Yulaf ayrıca bir su bardağı sütün içerisine eklenerek de tüketilebilir. Yulafın haftada 3-4 defa kullanılması ile vücuttaki ödemin atlaması sağlanır.

Su Tüketimi

Vücutta meydana gelen suyun atılabilmesi için gün içerisinde yeterli miktarda su tüketilmesi gerekir. Vücutta bulunan ödemler yeterli miktarda su tüketilmemesi sonucunda ortaya çıkabilir ve su tüketmeyen gişeler vücuttaki ödemlerini atamayabilirler. Vücutta meydana gelen ödemin atılabilmesi için gün içerisinde kilo ve yaşa bağlı olarak su tüketilmesi gerekir. Kişiler günlük su ihtiyacını belirleyerek günlük su miktarını tüketmeye özen göstermelidirler. Ancak su tüketimi konusunda dikkat edilmesi gereken nokta suyun gün içerisinde farklı saatlerde tüketilmesidir. Bir defada 3-4 bardak su içmek ödem oluşumunu engellemediği gibi vücudun daha fazla ödeme sahip olmasını sağlar. Bu nedenle günlük su ihtiyacının gün içerisinde yayılması sağlanarak ödemin vücuttan atılması sağlanabilir.

Isırgan Otu

Vücudunda ödem bulunan kişiler ısırgan otu kullanımı ile ödem atabilirler. Isırgan otu içerisindeki maddeler sayesinde vücuttan su atılmasına yardımcı olmaktadır. Vücuttaki suyun atılabilmesi için ısırgan otunun çayının demlenmesi veya yemeğinin yapılması gibi yöntemlere başvurulabilir. Isırgan otu çayının demlenerek gün içerisinde 2 fincan tüketilmesi ile vücuttaki suyun atılması sağlanır. Vücuttaki suyun atılması ile kişiler ödeminden rahatlıkla kurtulabilirler.

Adaçayı

Ödeme karşı ne iyi gelir sorusu ile yola çıkan kişilerin kullanabilecekleri ürünler arasında adaçayı da bulunur. Adaçayı vücutta su birikmesinin önüne geçtiği gibi vücutta biriken suyun da vücuttan atılmasını sağlar. Vücutta bulunan ödemlerin atılabilmesi için adaçayının gün içerisinde 2 fincan tüketilmesi önerilir. Adaçayının gün içerisindeki fincan tüketilmesi ile vücuttaki suyun atılması sağlandığı için ödem de vücuttan uzaklaştırılır.

 

İçeriği Oylayın

Yorum yapın