Safra Kesesi Sorunlarına Ne İyi Gelir? Doğal Safra Kesesi Temizliği

Safra kesesi sorunları ile mücadele eden kişiler safra kesesinin temizliğini nasıl yapılacağı konusunda arayışa girişirler. Safra kesesinde taş bulunan kişiler bu taşları nasıl düşürebileceğini ve taşların düşmesi için tüketmesi gereken besinleri de merak ederler.

Zeytinyağı ve Limon

Safra kesesi sorunları ile mücadele eden kişilerin tüketmesi gereken ürünler arasında zeytinyağı ve limon kürü gösterilebilir. Zeytinyağı safra kesesinde bulunan taşlara ve iltihaplara iyi gelen bir besindir. Zeytinyağı ver limon karıştırılarak safra kesesinde bulunan iltihap sorunları çözülebilir. Zeytinyağı ve limon karışımının içerisine sirke ve çörek otu karıştırılarak bu karışımı her sabah aç karnına tüketilebilir. Zeytinyağı ve limon kürü safra kesesinde bulunan taşları atmak için uygulanabilecek detoks kürlerinden birisidir. Ayrıca bu kürün düzenli olarak kullanılması durumunda safra kesesinin meydana gelen ağrıların da ortadan kalktığı görülmüştür.

Maydanoz

Safra kesesi sorunları için kullanılabilecek bir diğer besin maddesi ise maydanozdur. Safra keselerinde taş bulunan kişiler bu taşların nasıl düşürebileceklerini merak ederler. Safra kesesinde bulunan taşların düşürülebilmesi için maydanozu çiğ olarak tüketmek gerekir. Maydanozu çiğ olarak tüketilmesi ile birlikte taşların dökülmesi sağlanabilir ve safra kesesindeki yeni taş oluşmasının önüne geçilebilir.

Zerdeçal ve Yoğurt Karışımı

Safra kesesinde sorun bulunan kişilerin tüketmesi gereken detoks ürünlerinden birisi de zerdeçal ve yoğurt karışımıdır. Zerdeçal ve yoğurt karışımı tüketilerek safra kesesinde bulunan taşların düşürülmesini sağlayabilirsiniz. Özellikle safra kesesinde bulunan taşlar Küçük boyutlu ise zerdeçal ve yoğurt tüketimi ile kısa sürede safra kesesinin eski sağlığına kavuşması sağlanabilir. Zerdeçal ve yoğurt kürünün kullanımı ile ayrıca boşaltım sistemi de daha sağlıklı şekilde çalışabilir. Bu kürün vücudu herhangi bir zararı olmadığı için başta safra kesesi taşlarını temizlemek olmak üzere boşaltım sisteminin daha sağlıklı çalışması için de gönül rahatlığı ile tüketilebilir.

Tarhun Otu

Safra kesesi sorunları ile mücadele edebilmek için kullanılabilecek besin maddeleri arasında tarhun otu da gösterilir. Safra keselerinde taş bulunan kişiler taşların dökülmesi ve safra kesesindeki ağrıların hafifletilmesi için tarhun otunu demleyerek tüketebilirler. Tarhun otu çayının hazırlanabilmesi için kurutulmuş tarhun otu ve sıcak su yeterli olacaktır. Kaynamış suyun içerisine kurutulmuş tarhun otunun karıştırılıp demlenmesi sağlanır. Çayın demlenmesini ardından günde bir fincan çay tüketilerek safra kesesindeki taşların düşürülmesi sağlanabilir. Ayrıca safra keselerinde çamurlaşma gibi sorunlarla karşı karşıya kalan kişiler de tarhun otu çayını gönül rahatlığı ile tüketebilirler.

Isırgan Otu

Safra kesesi içerisinde taşlar bulunabilir veya safra kesesinde çamurlaşma sorunu ile karşı karşıya kalınabilir. Safra kesesinde taş bulunan kişiler bu taşları dökebilmek için ısırgan otu çayından faydalanabilirler. Isırgan otu çayının demlenmesi ve günde bir bardak tüketilmesi önerilir. Günde bir bardak tüketilen ısırgan otu çayı sayesinde safra kesesinde bulunan taşların dökülmesi sağlanacak ve yeni taş oluşumu engellenecektir. Bu çayın düzenli olarak tüketilmesi durumunda safra kesesinde herhangi bir zararlı maddenin birikmesinin de önüne geçilebilir.

Tarçın Çayı

Safra kesesinde taş veya kumlanma sorunu ile karşı karşıya kalan kişiler detoks ürünlerinden faydalanabilirler. Detoks ürünlerinin tüketilmesi ile safra kesesinde bulunan taşların dökülmesi sağlanabilir. Detoks arayışında olan kişiler tarçınlı çayı da tüketebilirler. Tarçınlı çayın düzenli olarak tüketilmesi sayesinde safra kesesinde bulunan büyük taşların parçalandı ve vücuttan atıldığı görülmüştür. Toz tarçın veya Çubuk tarçının kaynamış su içerisine atılarak demlenmesi ile tarçın çayı elde edilebilir. Tarçın çayının günde bir bardak tüketilmesi ile safra kesesinde meydana gelen sorunların tedavi edilmesi sağlanabilir.

İğde

Safra kesesinde kumlanma ve taşlaşma sorunu bulunan kişiler iğde tüketimine ağırlık verebilirler. İğde safra kesesinde bulunan taşların dökülmesinde yardımcı bir besin maddesidir. İğde ve sıcak sudan elde edilen detoks çayı her sabah aç karnına tüketilebilir. Birkaç tane iğdenin sıcak su içerisine konularak bekletilmesi ile bir su elde edilir. Elde edilen bu su safra kesesinin temizlenmesinde kullanılabilir.

Limonlu Su

Safra kesesi sorunları ile mücadele eden kişiler limonlu su karışımından faydalanabilirler. Limonlu su tüketilmesi ile safra kesesinde meydana gelen taşların düşürülmesi sağlanabilir. Limonlu su karışımı ayrıca safra kesesindeki taşların büyümesini engelleyecektir ve yeni taş oluşumunun da önüne geçecektir. Safra kesesinde çamurlaşma veya kumlanma sorunu bulunan kişiler de limonlu su karışımından faydalanabilirler. Limonlu su karışımını elde edebilmek için bir bardak sıcak su ve yarım limon suyu yeterli olacaktır. Sıcak su ve limon suyunun karıştırılması ile elde edilen karışım her sabah aç karnına tüketilmelidir. Her sabah aç karnına tüketilen limonlu su sayesinde safra kesesinin temizlenmesi ve safra kesesinde bulunan taşların atılması sağlanabilir.

 

İçeriği Oylayın

Yorum yapın