Sararan Dişlere Ne İyi Gelir?

Sararan dişlere ne iyi gelir sorusu gün içerisinde çok fazla çay ve kahve tükettiği için dişleri saran kişiler tarafından sıkça sorulur. Beyaz dişlere sahip olmak birçok insanın hayali olduğu için evde uygulanabilecek bazı yöntemler ile dişlerin beyazlatılması sağlanabilir. Dişlerin beyazlatılabilmesi için farklı karışımlar evde hazırlanarak dişlere uygulanabilir. Ancak evde hazırlanacak olan karışımların diş minesine zarar vermemesi için hassas dişlere sahip olan kişiler tarafından kullanılmaması gerekir.

Limon ve Karbonat Karışımı

Sararan dişlere ne iyi gelir sorusuna cevap olarak limon ve karbonat karışımı gösterilebilir. Bir kabın içerisine alınan karbonatın üzerine yarım limonun suyu sıkıp karıştırılır. Elde edilen bu karışım diş fırçası üzerine alınarak dişlerin bu karışım ile fırçalanması sağlanır. Dişlerin limon ve karbonat karışımı ile fırçalanmasının ardından ağız bol su ile temizlenir. Bu işlemin uygulanması ile işler kaybetti beyazlığını geri kazanabilirler. Ancak bu işlemi çok fazla uygulanmaması ve işlem sırasında dikkatli olunması gerekir. Limon ve karbonat karışımının dişlere çok fazla uygulanması ile dişlerin zarar görmesi veya dişlerde çizikler oluşması gibi sorunlarla karşılaşılabilir. Bu nedenle diş beyazlatılmasında limon ve karbonat karışımı çok sık olmamak üzere kullanılabilir.

Beyazlatıcı Diş Macunları

Sararan dişlere ne iyi gelir sorusuna cevap olarak beyazlatıcı diş macunları gösterilebilir. Dişlerin beyazlatılmasında kullanılabilecek en güvenli yöntemlerden birisi beyazlatıcı diş macunlarıdır. Bu macunların düzenli olarak kullanılması ile dişlerin kısa süre içerisinde beyazlatılması sağlanabilir. Beyazlatıcı diş macunları ile günde 2 defa dişlerini fırçalanması kısa süre içerisinde dişlerin beyazlamasına ve sağlıklı olmasını olanak sağlayacaktır.

Tuz Kullanımı

Sararan dişlere ne iyi gelir sorusuna cevap olarak tuz kullanımında gösterilebilir. Dişlerini sararma meydana gelen kişiler sofra tuzunu diş fırçasının üzerine dökerek dişlerin beyazlatılması için dişlerini fırçalayabilirler. Günde 2 defa sofra tuzu ile dişlerin fırçalanması ile dişlerde biriken zararlı bakterilerin dişlerden temizlenmesi sağlanır. Dişlerdeki bakterilerin temizlenmesi ile birlikte dişleri daha beyaz olması sağlanacaktır. Ancak sohbet uzundu işlerde kullanılması diş minesine zarar verebileceği için çok fazla önerilen bir yöntem değildir. Bu yöntem dişler çok fazla sarardı dönemlerde kullanılabilir ancak uzun süreli kullanıma uygun değildir.

Muz Kabuğu Kullanımı

Dişlerinde sararma meydana gelen kişiler dişlerini beyazlatabilmek için muz kullanmaları önerilir. Muz sahip oldum magnezyum ve kalsiyum bile dişlerin beyazlatılmasında oldukça faydalıdır. Dişlerde muz kabuğunun kullanılması yine diş sağlığının korunması ve dişlerin daha beyaz olması sağlanacaktır. Muz kabuğunun dişlerde kullanılabilmesi için öncelikle dişlerin fırçalanması ve ardından muz kabuğuyla dişlerin ovulması önemlidir. Muz kabuğu ile dişlerin ovulmasının ardından dişlerin temiz bir fırça ile tekrardan temizlenmesi önerilir.

Defne Yaprağı ve Portakal Kabuğu Kullanımı

Dişlerinde sararma meydana gelen kişilerin kullanabileceği doğal tedavi yöntemleri arasında Defne yaprağı ve portakal kabuğunda bulunur. Defne yaprağını ezilmesi ve toz haline getirilmesi gerekir. Defne yaprağının toz haline getirilmesinin ardından portakal kabuğunun da rendelenerek bu iki ürünün karıştırılması gerekir. Toz Defne yaprağı ve portakal rendesini macun kıvamına getirilmesi ve bu karışım ile dişlerin 5 dakika kadar fırçalanması önerilir. Bu işlemin haftada bir defa tekrarlanması ile dişlerde meydana gelen sararmanın önüne geçilebilir.

Karbonat ve Elma Sirkesi

Gün içerisinde çok fazla çay kahve ve sigara tüketimi ile dişlerde sararmalar görülmeye başlanır. Dişlerde sararmalar görülmesiyle birlikte dişlerin eski rengine dönüştürülebilmesi için çeşitli yöntemler uygulanmaya koyulur. Dişlerin beyazlatılabilmesi için evde kullanılabilecek doğal tedavi yöntemleri arasında karbonatla elimiz sirkesi karışımı da yer alır. Karbonat ve elma sirkesi karışımı ile dişlerde meydana gelen sararmalarım temizlenmesi ve dişlerin beyazlatılması sağlanacaktır. Karbonatla elma sirkesi karışımı elde edilebilmesi için karbonat ve elma sirkesinin bire bir oranla karıştırılması ve içerisine bir miktar tuz eklenmesi gerekir. Elde edilen bu karışımı macun kıvamına getirildikten sonra diş fırçasına batırılması ve ardından bu karışım ile dişlerin fırçalanması gerekir. Karbonat elma sirkesi ve tuz karışımı ile dişler haftada bir defa fırçalanmalıdır. Bu yöntemin haftada bir defa uygulanması ile dişlerdeki sararmaların ve lekelerin önüne geçilebilir. Karbonat elma sirkesi ve tuz karışımının haftada bir defa daha fazla uygulanması dişlerde çizilmeleri neden olabileceği için önerilmemektedir.

Tarçın ve Adaçayı Karışımı

Sararan dişlere ne iyi gelir sorusuna cevap olarak tarçın ve adaçayı karışımını da gösterilebilir. Tarçın ve adaçayı anti bakteriyel ürünlerdir ve bu sayede dişlerde meydana gelen bakterilerin temizlenmesinde kullanılırlar. Tarçın ve adaçayı bir kap içerisinde karıştırılarak dişlere diş fırçası ile uygulanır. Dişler 3 dakika kadar bu karışımıyla fırçalandıktan sonra ağız bol su ile çalkalanır. Bu yöntemin haftada bir defa tekrarlanması ile dişlerdeki sararmalara kısa süre içerisinde yok olduğu görülecektir.

İçeriği Oylayın

“Sararan Dişlere Ne İyi Gelir?” üzerine bir yorum

Yorum yapın