Selülite Ne İyi Gelir ?ne iyi gelir

Selülit cilt altında oluşan yumru şeklindeki yağ birikintisi olarak tanımlanabilir. Selülit neredeyse tüm kadınların ortak sorunudur. Çoğu kişi selülite fazla kiloların neden olduğunu düşünse de aslında asıl neden genlerdir. Genlerden sonra vücutta toplanan toksinler ve hormonlar da selülit oluşumuna neden olan faktörler arasındadır.

Selülite İyi Gelen Besinler

Brokoli: Brokoli besin değeri oldukça yüksek bir sebzedir. Güzelliği destekleyecek vitamin ve mineral deposu olan brokolinin en önemli özelliği içeriğindeki alfa lipoik asittir. Alfa lipoik asit kollejen liflerin sertleşmesine engel olur. Bu sayede selülitin önüne geçilebilir. Hafta da 2-3 defa haşlanmış brokoli yiyerek selülit ile mücadele edilebilir.

selulite ne iyi gelir

Domates:  Domates özellikle kadınlar için mucizevi bir sebzedir. Antioksidan etkisi sayesinde kan dolaşımını hızlandırır. Aynı zamanda C ve E vitaminleri yönünden de zengin bir içeriğe sahiptir. Tüm bu özellikleri ile selülite karşı özellikle mevsiminde domates tüketmek faydalı olur.

Kişniş: Kişniş tıpkı maydanoza benzeyen bir görünüme sahiptir. Ancak tadı maydanozdan daha keskin bir tada sahiptir. Kişniş vücutta toplanan toksinlerin dışarı atılmasını kolaylaştıran bir gıdadır. Toksinlerin dışarı atılması ile selülit sorunu kontrol altına alınabilir.

Salatalık: Hangi yaşta ya da hangi kilolarda olunursa olunsun vücudun su tutması selülit oluşumunu tetikleyebilir. Su tutumunu ile beraber selülit oluşumunu engellemek için idrar söktürücü etkisi olan yiyeceklerin tüketilmesi sorunu önemli ölçüde hafifletebilir. Salatalık idrar söktürücü olarak kullanılabilecek bir sebzedir. Vücudun toksinlerden arınmasını sağlar.

Muz: Muz kullanılabilecek mükemmel bir enerji kaynağıdır. Cilde de iyi gelen çinko bakımından zengin bir besindir. Muz kan akışını hızlandırmayı sağlayan potasyum yönünden iyi bir kaynaktır. Bu nedenle de selülite karşı iyi gelen yiyecekler arasında yer alır. Egzersiz yapmadan hemen önce bir tane muz yemek enerjiyi arttıracak ve selülite karşı iyi gelecektir.

Sarımsak: Sarımsak pek çok hastalığa karşı iyi gelen gıdalardan biridir. Uzmanlar tarafından doğal antibiyotik olarak kabul edilen sarımsak, bağışıklık sistemini güçlendirerek yüksek kolesterole karşı iyi gelir. Aynı zamanda kan dolaşımını hızlandırarak selülite yol açacak zararlı maddelerin temizlenmesini sağlar.

Elma Sirkesi: Elma sirkesi vücut detoksu yapmak için ideal bir üründür. Bağırsaklarda bulunan zararlı bakterilerin temizlenmesine yardımcı olur. Karın ve kalça bölgesinde su tutumuna karşı iyi gelerek selülit görünümünü azaltır.

Su: Vücutta oluşan su tutumu kesinlikle fazla su tüketimi ile alakalı bir durum değildir. Bu nedenle de asla su içmek vazgeçilmemeli ve günde en az 8 bardak su içilmelidir. Su vücutta oluşan zararlı maddelerden arınmak için kullanılabilecek mükemmel bir mineraldir. Cilt sağlığı için de önemlidir.

Yeşil Çay: Yeşil çayın metabolizmayı hızlandırıcı ve vücutta yağ yakımını sağlayıcı etkisi vardır. Yeşil çay selülit nedeni ile oluşan portakal görünümünü yok etmeye yardımcı olur.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir