Siğile Ne iyi gelir?ne iyi gelir

Siğil virüs yoluyla bulaşan enfeksiyonlar nedeniyle ortaya çıkar. Siğil küçük büyük herkeste meydana gelebilir. Daha çok el, ayak, parmak, tırnak etrafı, boyun, göz kapakları ve genital bölgede görülür. Temas yoluyla bulaşan siğiller, daha çok özel eşyaların ortak kullanımı nedeniyle oluşur. Genital bölge siğilleri cinsel birliktelik yoluyla geçer. Bulaşan siğiller bir mühlet kuluçka döneminde kaldıktan sonra cilt üzerinde gözle görülebilecek şekilde büyürler. Kuluçka dönemi bazen aylar sürdüğü için siğilin nereden bulaştığını bilmek oldukça zordur.

Siğil tıbbi ve bitkisel olarak birçok şekilde tedavi edilebilir. Siğil tedavisinde en çok tercih edilen tıbbi tedavi lazer, buz ve yakma tedavisidir. Ufak çaplı siğiller için salisilik asit içeren kremler uygulanabilir. Lazer, buz ve yakma yöntemleri kullanılarak tedavi edilemeyen siğiller için cerrahiye gerek kalabilir.

Siğile ne iyi gelir?

Siğil için evde birçok yöntem denenmesine rağmen siğillerden her zaman kurtulmak mümkün değildir. Siğili geçirmek için en sık kullanılan yöntemlere yazımızın devamında ulaşabilirsiniz.

sigile ne iyi gelir 2

C vitamini tableti: C vitamini tabletleri içeriğinde yüksek oranda asit barındırır. Bu özelliğiyle siğillere yol açan virüslerle mücadele eder ve beraberinde siğillerin düşmesini sağlar. 1 tane C vitamini tableti kırılır ve üzerine 5 damla su eklenir. Malzemeler krem kıvamı alana kadar karıştırılır. Elde edilen karışım siğillerin üzerine sürülerek yara bandıyla kapatılır ve 3 gün bekletilerek yara bandı alınır.

Selobant: Siğilin üzerini kapatacak boyutta selobant siğilin üzerine yapıştırılır. 1 hafta bekletilerek çıkartılır. Bölge yarım saat ılık suya tutulur. Bu sayede yumuşayan siğil ponza taşıyla temizlenebilir. Ponza taşı cilde fazla zarar vermemesi için çok bastırılmamalıdır.

E vitamini kapsülü: E vitamini kapsülü kırılarak içerisindeki sıvı siğilin üzerine sürülür. Bölge pamuklu bir bandajla kapatılır. Bandaj bölgenin gece hava alması için yatarken çıkarılır. Sabah kalkıldığında tekrar E vitamini kapsülü kırılarak sıvı bölgeye sürülür ve yine pamuklu bir bandajla kapatılarak akşama kadar bekletilir. Üç gün boyunca işlem aynı şekilde tekrarlanır.

Aspirin: 3 adet aspirin toz haline gelene kadar ezilir. Üzerine 3-4 damla su eklenip siğillerin üzerine sürülür. Üzeri yara bandıyla kapatılır ve 1 gün beklenir. Aspirin siğilin kısa sürede düşmesini sağlar.

Limon kabuğu: Limon kabuğu rendelenerek siğilin üzerine yerleştirilir ve bölge yara bandıyla kapatılır. Limon kabuğu günde 2 defa tazelenmelidir. İşlem siğiller yumuşayıncaya kadar tekrarlanmalıdır.

sigile ne iyi gelir 3

Hint yağı: Gün içinde iki defa pamuklu kulak çöpü yardımıyla siğillerin üzerine Hint yağı sürülebilir.

Çay ağacı yağı: Pamuklu kulak çöpüne çay ağacı yağı sürülerek siğillerin üzerine uygulanır. Bölge yara bandıyla kapatılır. İşlem 20 gün boyunca her gün tekrarlanmalıdır.

Sirke: Ufak bir pamuk parçası sirkeye batırılır ve siğilin üzerine yerleştirilerek yara bandıyla sarılır. Siğillerin görüntüsü ufalana kadar 1 hafta tekrarlanmalıdır.