Siroza Karşı Ne İyi Gelir? Doğal Karaciğer Destekleyiciler

Siroza karşı ne iyi gelir sorusuna cevap olarak detoks programları gösterilebilir. Detoks programlarının uygulanması ile birlikte karaciğerde bulunan zararlı maddelerin vücuttan atılması sağlanabilir. Özellikle siroz hastalığı ile karşı karşıya kalan kişiler karaciğerlerinde bulunan zararlı besinlerin vücuttan atılmasına ihtiyaç duyarlar. Detoks programları sayesinde karaciğerin daha sağlıklı şekilde çalışması ve karaciğerin temizlenmesi sağlanabilir.

Enginar

Siroza karşı ne iyi gelir sorusuna cevap olarak karaciğer dostu olan enginar gösterilebilir. Enginar içerisinde a b ve c vitaminleri ne ek olarak potasyum ve kalsiyum gibi mineralleri bulundurur. Enginarda ayrıca karaciğer ve safra kesesi başta olmak üzere bağırsakların daha sağlıklı çalışmasını sağlayan Ciarin adlı bileşen bulunur. Düzenli olarak enginar kullanılması ile birlikte başta sindirim sisteminin daha sağlıklı çalışması olmak üzere hazımsızlığın da önüne geçilebilir. Enginar içerisinde bulunan besin maddeleri sayesinde kanın temizlenmesini de sağlar. Karaciğer sağlığını korumak için düzenli olarak enginar tüketilmesi önerilir.

Kahve

Siroza karşı ne iyi gelir sorusuna karaciğer sağlığının korunmasında faydalı olan kahve önerilebilir. Kahve tüketimi ile başta sirozun engellenmesi olmak üzere karaciğerde bulunan hastalıkların da önüne geçilmesi sağlanabilir. Düzenli kahve tüketimi sayesinde kahve tüketmeyen kişilere oranla siroz hastalığı görülme olasılığını düştüğü araştırmalar ile kanıtlanmıştır. Ölçü bir şekilde kahve tüketimi sayesinde başta sirozun engellenmesi olmak üzere karaciğer kanserinin de önüne geçilebilir.

Yeşil Çay

Sirozla nasıl mücadele edilir sorusuna detoks çayları şeklinde cevap verilebilir. Düzenli olarak yeşil çay tüketilmesi ile karaciğerde meydana gelen yağlanmanın önüne geçilebilir. Ayrıca yeşil çay tüketimi sonucunda vücutta karaciğer kanseri oluşma ihtimali de düşürülür. Karaciğer dostu olan yeşil çayın tüketilmesi sayesinde karaciğerde meydana gelebilecek iltihaplanmanın önüne geçilebilirken mevcut hastalıklarında tedavi edilmesi sağlanabilir.

Sarımsak

Siroz veya herhangi bir karaciğer hastalığı bulunan kişiler karaciğer dostu olan sarımsak tüketimine ağırlık vermelidirler. Sarımsak antioksidan özelliği sayesinde karaciğerde meydana gelebilecek iltihaplanmaların önüne geçecektir.

Limon ve Maydanoz

Siroza karşı ne iyi gelir sorusu ile yola çıkan kişiler detoks programlarını uygulamaya başlayabilirler. Detoks programları içerisinde karaciğerde bulunan iltihabın temizlenmesini sağlayan kürler sayesinde karaciğerde meydana gelebilecek hastalıkların önüne geçilebilir. Limon ve maydanoz kürü elde edebilmek için 1 adet limon maydanoz ve su yeterli olacaktır. Maydanozların blenderden geçirilmesinin ardından içerisine bir miktar su ve limon eklenmelidir. Bu karışım tekrar blenderden geçirilerek 2 hafta boyunca aç karnına tüketilebilir. Bu kürün 2 hafta boyunca aç karnına tüketilmesi ile karaciğerde meydana gelebilecek iltihaplanmaların önüne geçilebilir. Limon ve maydanoz kürü sayesinde karaciğerin zararlı maddelerden temizlenmesi de sağlanabilir.

Zencefil ve Zerdeçal Kürü

Sirozla mücadele eden veya karaciğerinde herhangi bir hastalık bulunan kişiler karaciğer dostu besinlerin tüketimine ağırlık verirler. Karaciğerde meydana gelen sorunların önüne geçilebilmesi için detoks programlarından faydalanılabilir. Detoks programları içerisinde kullanılabilecek bir detoks kürü zencefil ve zerdeçal karıştırılarak elde edilir. Zencefil ve zerdeçalın karıştırılmasının ardından içerisine bir miktar sıcak su eklenir. Zencefil zerdeçal ve sıcak su karışımına toz tarçın ve bal eklenerek bir kür elde edilir. Elde edilen bu kür taze olarak yapılmalı ve yapıldıktan sonra hemen tüketilmelidir. Zencefil ve zerdeçal kürü ile karaciğerlerde meydana gelen zararlı besinlerin vücuttan atılmasını sağlanabilir.

Pancar Kürü

Karaciğerlerinde iltihaplanma bulunan veya siroz olma ihtimali bulunan kişilerin tüketmesi gereken detoks ürünlerinden birisi de pancar kürüdür. Pancar sahip olduğu arındırıcı maddeler sayesinde karaciğerde meydana gelen zararlı besinlerin vücuttan atılmasına yardımcı olacaktır. Pancar kürünün elde edilebilmesi için pancarın parçalanması ve blenderden geçirilmesi gerekir. Blenderden geçirilen pancarların üzerine sıcak su ve limon suyu eklenerek karıştırılır. Elde edilen pancar kürü 1 hafta boyunca her sabah aç karnına tüketilir. Bu kürün her sabah taze olarak hazırlanması ve kısa süre içerisinde tüketilmesi önerilir.

Portakal ve Zencefil Kürü

Karaciğer dostu besinlerin tüketilmesi ile karaciğerlerde meydana gelen iltihabın vücuttan atılması sağlanabilir. Siroz hastalığı ile karşı karşıya kalan kişiler siroza karşı ne iyi gelir sorusunu sormakta ve karaciğer dostu olan besinler ile karşılaşmaktadır. Karaciğer dostu olan besinlerin tüketilmesi ile başta karaciğerdeki iltihabın temizlenmesi olmak üzere karaciğerdeki hastalıkların önüne geçilebilir. Portakal ve zencefil kürü elde edilebilmesi için bir bardak portakal suyu ve bir çay kaşığı zencefil yeterli olacaktır. Portakal suyu ve zencefil küre içerisinde zeytinyağı da eklenerek tüm malzemeler blenderden geçirilir. Blenderden geçirilen malzemeler sayesinde elde edilen kül 3 gün boyunca tüketilir. Bu kürün 3 gün boyunca aç karnına tüketilmesi ile birlikte karaciğerde meydana gelen iltihaplanmaları ve sirozun önüne geçilebilir.

 

 

 

İçeriği Oylayın

“Siroza Karşı Ne İyi Gelir? Doğal Karaciğer Destekleyiciler” üzerine bir yorum

Yorum yapın