Tırnak Mantarına Ne İyi Gelir?ne iyi gelir

Tırnak mantarı tıp içerisinde onikomikoz olarak isimlendirilen bir hastalıktır. Bu hastalığın oluşum nedeni ise dermatofit adı verilen bazı organizmalardır. Bu durum aslında fizyolojik olarak bir kozmetik sorunu değildir. Tırnak plağı ve yatağının etrafını tutam bir enfeksiyon sorunudur.

Tırnak Mantarına Ne İyi Gelir?

  • 35 damla kadar çay ağacı yağını bir kabın içerisine damlatın ve üzerine bir litre su ilavesi yapıp tırnak mantarı sorunu yaşadığınız tırnaklarınızı bu suyun içerisinde 20 dakika kadar bekletin. Ardından ıslattığınız mantarlı tırnakları duru bir su ile durulayın ve arkasından kurulayın. Bu uygulamayı yaparken mantarlı tırnakları mümkün oldukça kısa kesin. Aynı zamanda da çay ağacı yağı ile her gün 2-3 dakika kadar terapi yapın.
  • Büyükçe bir sarımsak alın ve ikiye kesip tırnakların üzerine sürün ya da 3-4 tane sarımsağı rendenin ince dişli yeri ile rendeleyip suyunu çıkartın. Ardından elde ettiğiniz sarımsak suyunu tırnakların üzerine sürün. Sarımsağın biraz rahatsız edici kokusu olduğu için gece yatmadan uygulayın ve sabah kalktığınızda tırnakları ph derecesi uygun bir sabun ile yıkayıp durulayın. Mantar durumlarında özellikle bölgenin ıslak değil nemli bile kalmaması gerekiyor. Mümkün oldukça tırnaklarınızı her yıkamadan sonra iyice kurulamaya özen gösterin.
  • Kozmetik ürünleri satan yerden aloe vera jeli alın ve gün aşırı tırnaklara bu jelden sürün.

Benzer Konu :

Mantar İle İlgili Diğer Konular İçin Tıklayınız

One Comment

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir