Vajinada Mantara Ne İyi Gelir?ne iyi gelir

Vajinada mantar, bayanların canını çok sıkın ve kaşıntı gibi belirtileri olan bulaşıcı bir rahatsızlıktır. Kandida adlı bir bakterinin veya birden fazla bakterinin yol açtığı bu hastalık vajina ve çevresini zamanla tahribata uğratabilmektedir. Ciddi kaşıntılara neden olduğu gibi bölgede yanma ve sızı hissine de sebebiyet veren bir hastalık olmaktadır. Vajinada mantar sorunu gelende yetişkin bayanlar da daha çok görülmektedir. Aynı zamanda bu hastalığın oluşum nedenleri arasından gebelik, AIDS, diyabet ve doğum kontrol hapları yer alamaktadır.

Vajinada Mantara Ne İyi Gelir?

  • Vajinada mantar sorunu olan bayanların ilk olarak bağışıklık sistemini güçlendirecek bitkiler ile beslenmeleri önerilir. Ardından ekinezya, altın mühür ve oregano yağı gibi bağışıklık sistemine faydaları olan bitkileri ile yağlarının günlük kullanmaları tavsiye edilir.
  • Karanfil yağının mantar hastalıklarına karşı iyileştirici özelliği çok fazla olmaktadır. Ancak vajina da mantar hastalığını iyileştirmek için karanfil yağını tek olarak değil de zeytin yağı ve badem yağı ile karıştırılıp cilde bu şekilde sürülmesi tavsiye edilir.
  • Her ne kadar faydaları saymakla bitmeyen sarımsağın, kokusuna karşı pek çok hassasiyeti olduğunu biliriz. Ancak sarımsak yağını vajina da mantar şikayeti olanların her gün mutlaka bir iki fısfıs kullanmaları gerekir. Kokusu eğer ki sizi çok rahatsız ederse gül yağı ile karıştırıp da kullanabilirsiniz.
  • Hindistan cevizi yağı mantarlara karşı güçlü bir savaş açıcıdır ve gücünü de etkili bir şekilde gösterir. Mantarın büyümesini ve gelişmesini durdurup bulunduğu yerden kaybolmasını sağlar. Aynı zaman da vücut için de ideal bir nemlendiricidir.
  • Vajina da mantar sorunu bulaşıcı bir hastalık olduğu için hastalığın devam ettiği günlerde cinsel birleşmeden kaçınmak önlem almak adına uygun bir tedbir olacaktır.

Benzer Konu :

Vajinada Yanmaya Ne İyi Gelir?

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir