Vajinada Yanmaya Ne İyi Gelir?ne iyi gelir

Vajinada yanma, acı veren bir hastalıktır ve ihmal edilmesi halinde başka bir hastalığa da kapı aralayan önemli sorunlardan biridir. Vajinada yanma hissi bir mantar habercisi olabileceği gibi her hangi bir hastalığında belirtisi olabilir. Kadınların yaşam kalitesini bozan bu durum çoğu zaman cinsel ilişkinin de önüne geçebilmektedir.

Vajinada Yanmaya Ne İyi Gelir?

  • Günlük hayatta kullandığınız iç çamaşırların kalitesini göz önünde bulundurun ve sentetik iç çamaşırı kullanıyor iseniz onun yerine pamuklu çamaşırları tercih edin.
  • Yapay ürünlerin tahriş edici yanları çok fazla olduğu için mümkün oldukça pamuk içeren ürünleri kullanmaya özen gösterin
  • Vajina bölgesi oldukça hassas bir bölge olduğu için kokulu ve kimyasal içerikli bakım ve temizlik ürünleri kullanmamaya özen gösterin.
  • Yoğurdun yanmalara karşı ferahlatıcı ve iyileştirici özelliğini hemen, hemen hepimiz biliriz. Vajinada yanma için günlük yoğurt kullanabilirsiniz. Hem pratik hem de ucuz olan yoğurdun mümkün oldukça tatlandırıcı içermeyeni olursa iyileşme sürecini daha da hızlandıracaktır. Ancak tatlandırıcı içermesi halinde bakterilerin git gide çoğalmasına sebebiyet verebilir.
  • Günlük tüketilen besinler hastalıklar ile yakından ilgilidir ve bire bir alakalıdır. Bunun için vajinada yanma için de beslenme programınızı değiştirmeniz gerekebilir. Özellikle sigara, alkol, kafein ve fazla nişastalı ürünleri hastalık döneminde kullanmamanız gerekir.
  • Şekersiz yoğurt, sarımsak, kızılcık suyu ve sirkeyi günlük beslenme listenizde dâhil etmeniz gereken önemli besinlerdir.

Benzer Konu :

Vajinada Mantara Ne İyi Gelir?

One Comment

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir