Vertigoya Ne İyi Gelir? Doğal Vertigo Tedavisi ve Baş Dönmesi Rahatlatıcıları

Vertigoya ne iyi gelir sorusu vertigo sorunu ile uğraşan kişiler tarafından araştırılan bir konudur. Vertigo hastalığı baş dönmesi olarak açıklanabilir. Bu hastalıktan mustarip olan kişiler etrafındaki eşyalar dönüyormuş gibi hissederler. Sürekli olarak baş dönmesi sorunuyla karşılaşan kişiler yürümekte veya ayakta durmakta zorlanırlar.

Zencefil

Vertigoya ne iyi gelir sorusu ile yola çıkan kişiler hastalıktan kurtulmak için hangi besinleri tüketmesi gerektiğini merak ederler. Baş dönmesi sorununu ortadan kaldırmak için bazı yiyeceklerin tüketimine ağırlık verilmelidir. Beslenme alışkanlıklarını değiştirerek Vertigo yani baş dönmesi sorununu hafifletebilmek mümkündür. Vertigonun yaratmış olduğu baş dönmesi hafifletebilmek için kullanılabilecek yiyeceklerden birisi zencefildir. Vertigonun sebep olduğu baş ağrısını hafifletmek için de zencefilden faydalanılabilir. Vertigo tedavisinde zencefilin kullanılabilmesi için bir bardak sıcak su ve taze zencefil yeterli olacaktır. Taze zencefil ve suyu kaynatarak bir süre demlenmesini sağlamak gerekir. Demlenen çay süzülerek gün içerisinde tüketilebilir. Zencefilli çay düzenli olarak tüketildiği takdirde baş dönmesi sorununu ve baş ağrısı problemini hafifletecektir.

Badem

Vertigoya ne iyi gelir sorusuna cevap olarak badem tüketimi verilebilir. Badem sahip olduğu besin maddeleri ile ağrı kesici bir özelliğe sahiptir. Badenin sahip olduğu ağrı kesici özellik sayesinde vertigonun yaratmış olduğu baş ağrısı hafifletilebilir. Baş dönmesi sorunu ile karşılaşan kişiler Bademli toz haline getirerek sıcak su ile tüketebilirler. Badem tozunu sıcak su ile tüketilmesi ile birlikte baş dönmesi ve baş ağrısı hafifletilebilir.

Elma Sirkesi

Vertigoya iyi gelen yiyeceklerden biri de elma sirkesidir. Elma sirkesinin ağrı kesici bir özelliği vardır ve vertigonun yarattığı baş ağrısını hafifletmek için kullanılabilir. Vertigo tedavisinde kullanılabilecek rahatlatıcılardan biri olan elma sirkesi bal ile karıştırılarak tüketilmelidir. Bal ve sirke karıştırılarak bir macun kıvamına getirilir. Elde edilen bu macun tüketilerek baş dönmesi probleminin önüne geçilebilir.

Bektaşi Üzümü

Vertigoya ne iyi gelir sorusuna cevap olarak verilebilecek bir diğer besin ise Bektaşi üzümüdür. Bektaşi üzümü baş dönmesi sorununa karşı tüketilebilir. Baş ağrısı ve baş dönmesi sorunu için Bektaşi üzümü bir bardak sıcak suyun içine atılarak tüketilebilir. Bektaşi üzümü sıcak suyun içine atılarak bir süre dinlendirilir. Dinlendirilen su süzülerek gün içerisinde tüketilebilir. Bektaşi üzümü tohumu ve sıcak sudan elde edilen çay ile baş dönmesi sorunu hafifletilebilir.

Kereviz Sapı

Vertigo için kullanılabilecek bir diğer besin ise kereviz sapıdır. Kereviz sapının baş dönmesini hafifletebilmesi için limon suyu ve maydanoz ile karıştırılması gerekir. Karıştırılan maddelerin içerisine bir miktar da su eklenerek robottan geçirilmelidir. Elde edilen karışım her gün bir bardak tüketilmelidir. Kereviz sapı suyu düzenli olarak kullanıldığı takdirde vertigonun yaratmış olduğu baş ağrısı hafifletilebilir.

Kişniş

Vertigo tedavisinde kullanılabilecek rahatlatıcılardan biri de kişniştir. Kişnişin içerisinde bulunan asitler vertigonun yaratmış olduğu baş dönmesine iyi gelecektir. Kişniş farklı şekillerde tüketilebilir. Kişnişin tüketilme yollarından birisi çayının demlenmesidir. Kişniş bir bardak sıcak su içerisinde demlenip ardından süzülerek çay şeklinde tüketilebilir. Ürünü çay şeklinde tüketmek istemeyen kişiler ise ürünün toz halini yemeklerini ekleyebilirler. Kişnişin bir diğer kullanım alanı ise salatalarda sos olarak kullanılmasıdır.

Çörek Otu ve Bal Karışımı

Vertigo tedavisinde kullanılabilecek doğal tedavi yöntemlerinden birisi de çörek otu ve bal karışımıdır. Çörek otu ve bal karışımı potasyumdan magnezyuma kalsiyumda c vitaminine kadar pek çok besin değerine sahiptir. Çörek otu ve bal karışımı birebir ölçülerde karıştırılarak tüketilebilir. Çörek otunun dövülmesi sonunda elde edilen tozun içerisine bal karıştırılarak tüketilmesi önerilir. Ürünü toz haline getirmek istemeyen kişiler ise çörek otunu hamur işleri ve salatalarını ekleyebilirler.

Su Tüketimi

Vertigoya ne iyi gelir sorusuna verilebilecek en önemli cevap ise su tüketimidir. Vücudun yeterli suyu alamaması sonucunda baş dönmesi probleminin ortaya çıkması sorunu ile karşılaşılabilir. Kişiler günlük en az 2 litre su tüketmelidir ve vücudun günlük su ihtiyacını karşılamalıdır. Vücudun ihtiyacı olan su miktarının tüketilmemesi durumunda vertigo belirtisi olarak panik atak başta olmak üzere baş ağrıları ile de karşılaşabilmek mümkündür. Vertigo olan kişiler ayrıca ayakta duramama veya yürürken düşecek gibi hissetme gibi sorunlarla karşılaşabilirler. Vertigonun yaratmış olduğu semptomları ortadan kaldırabilmek için vücudun ihtiyacı olan su miktarının karşılanması gerekir. Kişiler vücut ağırlığına göre tüketmesi gereken günlük su miktarını hesaplamalı ve vücudun ihtiyacı olan su miktarını her gün tüketmelidir.

 

İçeriği Oylayın

“Vertigoya Ne İyi Gelir? Doğal Vertigo Tedavisi ve Baş Dönmesi Rahatlatıcıları” üzerine 2 yorum

Yorum yapın